Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена.

Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами.

В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих вихованців дошкільного навчального закладу.

У програмі заходу були:

  • Розповідь про свято день дикої природи, цінність біологічного різноманіття та збереження видів.
  • Екскурсія екологічною стежкою «Долиною нарцисів».
  • Знайомство з видами ранньовесняної флори: первоцвітом весняним і шафраном Гейфеля, спостереження у природі за цвітінням.
  • Акцентування уваги на комахах, тваринах, рослинах і деревах, які діти знають.
  • Розвиток знань про навколишній світ, кольори квітів, мовлення.
  • Перехід в будівлю еколого-освітнього центру, перегляд презентації про збереження дикої природи.
  • Робота з розмальовками з первоцвітом весняним і шафраном Гейфеля.
  • Гра-руханка «Мандрую по землі».

У Дошкільному закладі освіти №2 м. Рахів «Смерічка» з вихованцями старшої групи було проведено екологічне заняття на тему «Бурий ведмідь – символ Карпатського біосферного заповідника». Бурий ведмідь не тільки наш символ, герой багатьох казок та мультфільмів, але й вид, який внесений до Червоної книги України, знаходиться на межі зникнення та потребує охорони.

З малечею ми говорили про те, як виглядає ведмідь, де він проживає, чим харчується та що ця тварина робить взимку. Далі переглянули навчальний мультик, з якого дізнались як ведмедик облаштовує свій барліг, скільки часу він там спить та які ще тварини впадають в зимову сплячку.

Після цього зробили аплікацію «Сплячий ведмедик», для якої діти розмалювали розмальовку, сформували з неї барліг та наклеїли сніг із вати. При цьому засвоїли, що вирубування лісів призводить до зменшення кількості місць, де ведмідь може вільно жити та спокійно зимувати.

Наприкінці заняття зіграли в рухливі екологічні ігри:

  • «Лісова стежина»;
  • «Полонина».

Для першої гри були використані ігрові килимки, пройшовши якими діти відтворювали рухи та звуки ведмедя. В наступній грі ми використали м’які іграшки для лялькового театру. У нас були присутні як дикі звірі, так і свійські тварини. Під час гри увагу діток акцентовано на тому, що все-таки ведмідь це великий та хижий звір, тому інколи він буває небезпечним для людини, особливо, якщо прокинувся взимку і сильно голодний.

 

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта