Водоспади

Водоспад Лихий

Висота над рівнем моря 830 м

Повна висота близько 20 м 

Кількість каскадів 1

Русло – потік Лихий (притока річки Тиси)

Розташування: Кузійський заповідний масив 

Водопад однокаскадний, заввишки приблизно 20 м. Розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, на окраїні села Костилівка неподалік від географічного центру Європи.

Давня назва водоспаду "Чуруй Бердо". Натомість свою сучасну назву "Лихий" отримав через лихий норов, що часто призводив до руйнування мостів, споруджених через потік. 

Як дістатись? Від демонстраційного форелевого господарства до водоспаду, паралельно струмку Лихий, веде маркована стежка.

Туристичний маршрут "До водоспаду Лихий"

Водоспад Ялинський

Висота над рівнем моря 1050 м

Повна висота  26 м 

Кількість каскадів 1

Русло – потік Ялин  (притока річки Білий)

Розташування: масив Рахівські гори (частина Мармароського масиву). 

Інша назва водоспаду – Ковгать, що в перекладі з угорської  означає "водоспад кам'яної загати". Цікаво, що назва "Ковгать" знайдена на угорській туристичній листівці 1910 року.

Водоспад однокаскадний, заввишки 26 м. Утворився в місці, де води потоку Ялин (права притока річки Білий) майже прямовисно стікають з високого скельного уступу. Особливо мальовничий водоспад тоді, коли він повноводний – навесні під час танення снігів, після злив або взимку під час сильних морозів.

Розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, на схід від села Ділове, де проходить маршрут на г. Піп Іван Мармароський (червоне маркування) на території Діловецького лісництва Державного підприємства "Великобичківське лісове мисливське господарство".

Оскільки це прикордонна зона, мандрівники, які хочуть відвідати водоспад, обов’язково мають отримати дозвіл.

 

Водоспад Труфанець

Висота над рівнем моря 1720 м

Повна висота  36 м 

Довжина потоку  2830 м

Кількість каскадів понад 5

Русло – потік Труфанця (права притока річки Чорна Тиса)

Розташування: Свидовецький заповідний масив 

Це один із найяскравіших водоспадів краю. Крім цього, Тру́фанець вважається найвищим природним водоспадом Закарпаття.

Потік Труфанець починає свій шлях на висоті 1720 метрів над рівнем моря біля підніжжя гори Близниця. Спочатку маршрут потоку проходить горами – це близько 3 км, а ще 230 метрів – під землею. Водоспад є останнім порогом, який долає потік перед тим, як води Труфанця зіллються з річкою Чорна Тиса.

Особливо мальовничим Труфанець буває навесні, коли на гірських вершинах тане сніг. Оскільки з дороги не всі каскади водоспаду видно, то варто піднятися трохи вгору пішки і насолодитися його красою повною мірою!

Цей водоспад має рідкісну особливість: в його воді міститься більше катіонів, ніж зазвичай в природних водах.

"Водоспад Свидовець" (Драгобратський)

Висота над рівнем моря 1470 м

Повна висота близько 7 м

Розташування: на ріці Кисва, недалеко від озера Герешаска  

Водоспад Драгобратський один з каскадних водоспадів в Українських Карпатах. Розташований  водоспад у Рахівському районі Закарпатської області, на захід від селища Ясіня, неподалік гірськолижного туристичного комплексу "Драгобрат", у верхів’ях річки Косівська ( місцеві називають її Кісва), поблизу озера Герешаска. 

Дійти до водоспаду можна повз гору Стіг у напрямку вершини Апшинець (Догяска). Від гірськолижного туристичного комплексу "Драгобрат" до водоспаду  можна дійти  лише за 2-3 години, залежно від фізичної підготовки подорожуючих та пори року.

Найбільш красивий водоспад навесні, коли тануть сніги, або ж влітку, після затяжних дощів у Карпатах. Ось тоді водоспад є просто неймовірним! Потоки води, немов бавлячись, падають з 7 метрової висоти, створюючи незабутні враження від сили й краси гірського водограю. Підйом до водоспаду непростий, проте краса гірських краєвидів та відчуття карпатського духу та сили води того варті, чому б ні!