Флора

На території парку зростає 5230 видів рослин і грибів. Тільки уявіть, серед них до  Червоної книги внесено 225 видів!

Найцікавіші рослини можна зустріти у високогір’ї Свидівця, Чорногори та Мармарошу. Тут зростають такі рідкісні види, як рододендрон східнокарпатський, родіола рожева, сон Шерфеля, тирлич жовтий, білотка альпійська (едельвейс) та інші.

Червона рута

Беззаперечною родзинкою є рододендрон східнокарпатський (Червона рута) – символ Українських Карпат та гуцульського краю. Це низькорослий сланкий вічнозелений куртиноподібний кущик, що росте переважно на крутих кам’янистих схилах і скелях. Родова назва походить від двох грецьких слів: "Rhodos" троянда і "Dendron" дерево (трояндове дерево). 

У народі, крім назви "Червона рута", ще можна зустріти інші назви, зокрема: бердулян, демидаш, червоні гогоци, альпійська троянда та квітка щастя.  У науковій літературі існують інші назви цього виду, зокрема рододендрон миртолистий або Кочі. 

Подорожуючі, яким пощастить відвідати високогір’я Карпатського біосферного заповідника у червні, будуть вражені дивовижною красою низькорослого вічнозеленого килиму, що на період цвітіння вкривається рожево-червоним цвітом цієї дивовижної рослини. 

Нарцис

Нарцис – квітка всім добре знайома. Однак ті нарциси, що прикрашають клумби і квітники – це чисельні сорти, виведені з нарцису поетичного. У всім відомій Долині нарцисів, що знаходиться в ур. Кіреші, на околицях міста Хуст, зростає нарцис вузьколистий. Ці два види безумовно близькі між собою. Проте нарцис вузьколистий і ці його зарості, що ми бачимо перед собою, – дикий вид нарцису у природному місці зростання, а не творіння рук людських.

Основна унікальність Долини нарцисів полягає саме в тому, що це єдиний в Європі рівнинний осередок зростання нарцису вузьколистого – високогірного виду. Цей середньоєвропейський вид поширений в Альпах, на Балканах і в Карпатах на висотах 900–2000 м над рівнем моря. Деякі вчені вважають, що поява рівнинної популяції пов'язана з льодовиковим періодом. За геологічних катаклізмів з гір зповз великий шмат землі разом з унікальними рослинами. У таких сховищах до наших днів збереглось багато видів, зокрема і нарцис.

Нарцис вузьколистий в Україні зустрічається тільки на Закарпатті. Крім Долини нарцисів, його можна побачити у високогір’ї Свидовця і Мармароських гір, що на Рахівщині.