Карпатський біосферний заповідник кожного року масштабно відзначає День охорони навколишнього середовища. Науковці установи проводять для школярів тематичні дні: День флори, День ентомолога, День води, День лісу. Працівниці відділу еколого-освітньої роботи грають з відвідувачами тематичних днів в екологічні ігри, а працівниці Музею екології гір – проводять пізнавальні екскурсії. Цьогоріч еколого-освітні заходи проходили для усіх бажаючих понад тиждень. Відбувались на свіжому повітрі на території центральної садиби заповідника та в еколого-освітньому центрі «Центр Європи».
Працівниці відділу еколого-освітньої роботи З.П. Липчак та Е.В. Ангер провели квест «Бережи довкілля!» з учасниками гуртка «Юні туристи-краєзнавці» (керівник В.В. Шмиг) Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (Цнтдют) Рахівської міської ради. Під час виконання завдань квесту школярі вчились розпізнавати птахів Українських Карпат, вивчали багату флору заповідника, сортували побутові відходи.
На «День флори» завітали учні початкових класів Рахівського ЗЗСО №1. Старший науковий співробітник ботанічної лабораторії А. Козурак провела з дітьми цікаве заняття. Школярі впізнавали рослини заповідника за фотографіями та в букеті, знайомились з різними ароматними травами, із зав’язаними очима відгадували їх по запаху.
Наступним стало заняття з дітьми різного віку під назвою «Пізнаємо природу». Екоосвітяни підготували для учасників веселі розваги.
Разом грались в ігри:
- «Долина нарцисів» (з елементами інтерпретації).
- «Нагодуй білочку».
- «Рослинам воду».
- рухливі еко-естафети.
- створення гербарію.
У «День ентомолога» заповідник відвідали учні середніх та молодших класів Рахівського ЗЗСО №1. Для них цікаву програму склали співробітники зоологічної лабораторії В.В. Покиньчереда та Є.К. Ляшенко.
Розповідали про:
- науку ентомологію;
- методи роботи науковців, котрі займаються вивченням комах;
- види комах, які діти можуть найчастіше зустріти в природі (метеликів);
- продемонстрували ентомологічні колекції.
Для третьокласників найцікавішою частиною заняття стала робота з ентомологічним сачком, т.з. «ентомологічне косіння». В тераріумі Музею екології гір учні мали змогу побачити на власні очі деяких представників земноводних.
До «Дня води» працівниці лабораторії екологічного моніторингу Л. Піпаш та Н. Андрійчук провели цікаву годину спілкування з дітьми-переселенцями та вихованцями «Студії образотворчого мистецтва» Цнтдют Рахівської міської ради біля «Водоспаду здоров’я». Говорили з дітками про значення води в природі та житті людини. Долучились до них і екоосвітяни. Т.Крючкова провела з дітьми цікаві досліди з водою. Під час їх проведення діти зрозуміли, які бувають види забруднень природних водойм та як людина може очистити їх.
«День лісу» відбувся не менш цікаво. Співробітник лісознавчої лабораторії І.Й. Полянчук познайомив семикласників Рахівського ЗЗСО №1 з приладами, якими користуються для вимірювань деревини. Також розповів про деревні породи лісів Закарпаття, зокрема, такі унікальні дерева як бук лісовий та «довгожитель» як тис ягідний.
Завершальним заняттям в рамках відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища став просвітницький захід в еколого-освітньому центрі «Центр Європи». Насичена програма для гуртківців «Юні туристи-краєзнавці» Цнтдют включала екологічні ігри та творче завдання – створення ляльки-мотанки.