Музей екології гір ремонтують!

Довгоочікуваний капітальний ремонт покрівлі інформаційного еколого-освітнього та історико-культурного осередку «Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпат», нарешті, став можливий завдяки співпраці заповідника з іноземним проєктом. Так, дизайн даху триповерхової будівлі з мансардою фінансувався проєктом SNPA. Однак, з початком війни та водночас важливості якнайшвидших дій щодо ремонту крівлі усі роботи здійснюватимуться за кошти Франкфуртського зоологічного товариства. Після проведення відкритого конкурсу Замовник відібрав підрядника – ПП «Майстер Груп Плюс». Останній вже відвідав об’єкт, ознайомився зі станом справ та приступив до реалізації запланованих робіт.

Особливістю цього проєкту є те, що в ході робіт використовуватимуться, як традиційні, так і сучасні екологічно безпечні будівельні матеріали та конструкції. Це для нас суттєво, позаяк від цього залежатиме і сама якість ремонту, тривалість експлуатації матеріалів, конструкцій і їх надійність.

Виконання перекриття даху для заповідника надзвичайно важливе, оскільки наше завдання зберегти не тільки будівлю музею, але відповідно й цінні експонати, які займають площу понад тисячу квадратних метрів. Це різноманітні експозиційні форми й засоби, зокрема: діорами, макети, муляжі, панно, комплексні стенди, панорами та інше. Фонди музею наповнені натуральними експонатами й артефактами. Серед них багаті археологічні, палеонтологічні, геологічні та інші колекції, елементи народного побуду та культури. Загалом, експозиція складає майже півтисячі експонатів. А свою діяльність «Музей екології гір» реалізовує за трьома напрямками: освітньо-виховний, рекреаційно-інформаційний та дослідницький.

Звертаємо увагу!
Наразі відвідування Музею неможливе з міркувань безпеки. Вибачте за тимчасові незручності і слідкуйте за нашою сторінкою! Ми обов’язково повідомимо про відновлення відвідувань Музею!

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування