Не паліть траву!

Такі дії мають згубні наслідки не тільки для довкілля, а й для життя та здоров’я людей, також в нерідко таке випалювання переростає у неконтрольоване горіння, яке знищує будівлі та споруди житлового сектору, сільськогосподарські поля та лісові масиви. Пожежі, що охоплюють значні і великі площі, особливо важко локалізувати.

З настанням весняного тепла і за відсутності дощів в останній період на території нашої установи виникли кілька пожеж, до ліквідації яких довелося докладати значних зусиль.

У Чорногірському відділенні була виявлена пожежа на сільськогосподарських угіддях на межі з лісом. Стихійне лихо могло перейти в лісові масиви, але службі державної охорони разом із жителями села Луги вдалося загасити вогонь і зупинити розповсюдження пожежі.

На території Рахів-Берлибаського відділення оперативно було локалізовано загоряння сухої трави. Пожежу загасили інспектори відділення.

У ПНДВ «Долина нарцисів ім. професора В.І. Комендара» відбулося 3 загоряння сухої трави. При цьому 2 пожежі мали невеликі масштаби і були швидко ліквідовані силами працівників ПНДВ. Тоді як до гасіння пожежі, що виникла 11 березня, довелося звертатися по допомогу до рятувальників. Спільно з працівниками відділення (загалом 15 осіб) та із залученням 2-х автомобілів державної пожежно-рятувальної частини м. Хуст пожежу гасили кілька годин. Суха вітряна погода сприяла поширенню вогню, майже 8 гектарів заповідної землі було пошкоджено. На щастя, ранньовесняні види не постраждали. На випалених ділянках розпочали цвітіння білоцвіт весняний і шафран Гейфелів. Однак, загальна естетичність луки, звісно, не на найвищому рівні.

Нагадаємо, що необережне поводження з вогнем або навмисний підпал сухої трави, тягне за собою адміністративну і кримінальну відповідальність.

За спалення сухої трави – накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, – накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Просимо бути дружніми до природи і обережно поводитись з вогнем!

 

Новини

На честь 29-ої річниці Конституції України

У цей особливий день ми вшанували Основний Закон нашої держави — символ свободи, справедливості та гідності. Конституція — це не лише правовий документ, а й оберіг нашого народу, його цінностей, мрій і прагнень. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо справжню ціну цих слів. Ми вдячні кожному і кожній, хто боронить незалежність і право України залишатися вільною, […]

  • Без категорії

Юні гості з Львівщини

До Карпатського біосферного заповідника завітали учні зі Львівської області. У рамках пізнавальної екскурсії школярі відвідали низку об’єктів природоохоронної установи, ознайомилися з її діяльністю, унікальною природною спадщиною Карпат, а також дізналися більше про важливість охорони біорізноманіття. Першою зупинкою стала Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника, де учні побували у Музеї екології гір та природокористування в Українських Карпатах. […]

  • Екоосвіта

Делегація Карпатського біосферного заповідника представляла Україну на відзначенні 60-річчя Диплому Ради Європи для природоохоронних територій

Спершу кілька слів про сам Диплом. Він був впроваджений у 1965 р., як міжнародна відзнака, котра присуджується природним або напівприродним територіям, що мають виключний європейський інтерес і в яких здійснюється зразкове управління. Карпатський біосферний заповідник (КБЗ) є єдиною в Україні природоохоронною територією, яка удостоєна цієї почесної відзнаки. Сталася ця визначна подія ще в далекому 1997 […]

  • Конференції
  • Міжнародна співпраця
  • Обмін досвідом