Продовжуємо розвивати Карпатський культурний шлях

Працівники заповідника взяли участь в початковій конференції, яка відбулася в рамках проєкту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях».

Як годиться, на початку конференції прозвучали слова вітань від організаторів конференції – керівництва ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини», а також добрі слова побажань успішної реалізації кроків проєкту від учасників зібрання.

Марія Ковалів та Володимир Бурденюк познайомили з досягненнями у діяльності ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини» і зокрема з реалізацією проєкту «Карпатський культурний шлях». В його рамках створено транскордонний туристичний культурний шлях, який об’єднав заклади та об’єкти культури, Всесвітньої спадщини сусідніх країн Карпатського регіону Європи – України та  Румунії. Значним ресурсом для створення та розвитку Карпатського культурного шляху виступає також нематеріальна культурна спадщина. Карпатський культурний шлях пропонує відвідати 12 об’єктів матеріальної, нематеріальної  та природної Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До речі, природна спадщина людства представлена на цьому туристичному шляху єдиним об’єктом – «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», в якому, як ви вже знаєте, найбільшими компонентними частинами виступають саме ділянки букових та мішаних пралісів Карпатського біосферного заповідника. Цей унікальний туристичний шлях пропонує відвідати також Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах, розташований на центральній садибі нашої установи.

У результаті співпраці з громадською організацією «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 у вересні 2023-го року була надана інформаційна панель для Музею екології гір. Тут зібрана інформація про всі унікальні об’єкти, споруди, музеї, що створюють опорні пункти Карпатського культурного шляху.

На зібранні обговорили не тільки досягнення попередніх років, але й плани на майбутнє – заходи, що передбачені новим масштабним проєктом  «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях».

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування