Провели акцію День водно-болотних угідь

2 лютого світ відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь, і до цієї екологічної ініціативи активно долучилися школярі Рахівської, Хустської територіальних громад та Великоугольського ліцею. Протягом кількох днів у різних навчальних закладах проводилися пізнавальні заняття, спрямовані на підвищення екологічної свідомості та розуміння значення водно-болотних екосистем.

Захід об’єднав учнів різного віку. Найбільше школярів зібралося у Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ст., де екологічне заняття відвідали учні 5-7 класів. Активну участь взяли також учні Діловецького, Рахівського ЗЗСО №2 та Кірешської початкової школи. У Великоугольському ліцеї до заходу долучилися учні 8-го та 11-го класів, а у Богданському та Лужанському ЗЗСО школярі 5-х класів поглибили свої знання про важливість водно-болотних угідь.

Під час заходів школярі ознайомлювалися з унікальністю водно-болотних угідь та їхньою роллю у природі, переглядали презентації про болотні екосистеми Карпатського біосферного заповідника та їхніх мешканців відгадували загадки, прислів’я, розв’язували кросворди; створювали малюнки, що відображають красу та значення боліт; виготовляли паперових жабок та брали участь у грі “Чия жабка найспритніша”.

Загалом у заходах взяли участь 158 учнів, які не лише слухали, а й активно обговорювали екологічні питання, виконували інтерактивні завдання та розвивали екологічну свідомість. Особливий інтерес викликали командні ігри та екологічні конкурси, які допомогли глибше усвідомити роль водно-болотних угідь у збереженні природного балансу.

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування