Юні гості з Львівщини

До Карпатського біосферного заповідника завітали учні зі Львівської області. У рамках пізнавальної екскурсії школярі відвідали низку об’єктів природоохоронної установи, ознайомилися з її діяльністю, унікальною природною спадщиною Карпат, а також дізналися більше про важливість охорони біорізноманіття.

Першою зупинкою стала Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника, де учні побували у Музеї екології гір та природокористування в Українських Карпатах. Музей є одним із найстаріших природничих музеїв у регіоні, і щороку приваблює тисячі відвідувачів. Юні гості мали нагоду ознайомитися з експозиціями, присвяченими природним зонам Карпат, ландшафтному різноманіттю, флорі та фауні, геологічній будові регіону. Далі відвідали  “Водоспад Здоров’я” — мальовниче місце поблизу Центральної садиби. Гості мали змогу помилуватися карпатською природою, зробити фото та набрати води.

Пізнавальним доповненням до екскурсії став виступ старшого наукового співробітника зоологічної лабораторії, ентомолога Євгена Ляшенка. Учні познайомилися з різноманіттям комах Карпат, дізналися про їхню роль у природних екосистемах та чому деякі з них занесені до Червоної книги України. Він продемонстрував зразки зі своєї наукової колекції та поділився цікавими фактами з життя рідкісних видів.

Крім того, учасники екскурсії побували в еколого-освітньому центрі “Центр Європи”, де їм розповіли про природні та культурні особливості Закарпаття, значення екологічної просвіти та важливість збереження екосистем у глобальному контексті. Також тут для учнів було організовано екологічні ігри, що сприяли кращому засвоєнню знань і підвищили зацікавлення у природоохоронній тематиці.

Завершальною частиною дня стало знайомство з форелевим господарством, де юні відвідувачі дізналися про особливості вирощування карпатської форелі та екологічні умови, необхідні для її існування.

Наступного дня школярі вирушили на екскурсію до Кузійського масиву — одного з найбільш цінних природоохоронних ядер заповідника. Тут вони пройшли екологічною стежкою до урочища “Соколине Бердо”, насолодилися краєвидами букових лісів, спостерігали за природою в її первозданному вигляді та дізналися про охоронні заходи, які проводяться на території масиву. Програма включала інтерактивні активності: знайомство через “Шишкофон” — креативний формат для представлення себе та зворотного зв’язку, участь у екологічних іграх, знайомство з правилами поведінки в природі за допомогою пантоміми, а також захопливу розповідь про кажанів і їх роль у лісових екосистемах. Екскурсія завершилася пікніком на природі в затишному куточку Карпат.

Висловлюємо щиру подяку Франкфуртському зоологічному товариству за організаційну підтримку та забезпечення транспорту для перевезення учасників заходу. Завдяки сприянню учні мали можливість комфортно та безпечно відвідати ключові природоохоронні об’єкти заповідника, що значно розширило їхнє уявлення про екологічну цінність Карпат та важливість збереження біорізноманіття.

Також щиро дякуємо учням та педагогам за активну участь, інтерес до природи та екологічну свідомість. Запрошуємо до подальшої співпраці та нових еколого-освітніх мандрів! Бережімо природу разом!

Новини

На честь 29-ої річниці Конституції України

У цей особливий день ми вшанували Основний Закон нашої держави — символ свободи, справедливості та гідності. Конституція — це не лише правовий документ, а й оберіг нашого народу, його цінностей, мрій і прагнень. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо справжню ціну цих слів. Ми вдячні кожному і кожній, хто боронить незалежність і право України залишатися вільною, […]

  • Без категорії

Делегація Карпатського біосферного заповідника представляла Україну на відзначенні 60-річчя Диплому Ради Європи для природоохоронних територій

Спершу кілька слів про сам Диплом. Він був впроваджений у 1965 р., як міжнародна відзнака, котра присуджується природним або напівприродним територіям, що мають виключний європейський інтерес і в яких здійснюється зразкове управління. Карпатський біосферний заповідник (КБЗ) є єдиною в Україні природоохоронною територією, яка удостоєна цієї почесної відзнаки. Сталася ця визначна подія ще в далекому 1997 […]

  • Конференції
  • Міжнародна співпраця
  • Обмін досвідом

Реалізація природоохоронного проєкту «Open Rivers» у Карпатах

Із 2024 р. Карпатський біосферний заповідник спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма» реалізують природоохоронний проєкт у рамках європейської програми «Open Rivers» (Відкриті річки). Його основною метою є деблокування русел гірських річок від різноманітних перешкод антропогенного походження і, відповідно, відновлення водних екосистем, зокрема міграційних шляхів для риб у період нересту. Ще однією ціллю проєкту є збереження прирічкової […]

  • Без категорії