Засідання Спільного Комітету з Управління об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

24 травня 2022 р. відбулося чергове засідання Спільного Комітету з Управління об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

У роботі заходу взяло участь понад сорок експертів із 15 країн Європи. Україну на даному заході представляли начальник відділу Департаменту природно-заповідного фонду і земельних ресурсів Міндовкілля Григорій Парчук, директор Карпатського біосферного заповідника Микола Тарасюк, а також працівники установи – Василь Покиньчереда, секретар Національної Керівної групи об’єкта Спадщини, і Ірина Йонаш. Останні двоє виступали в якості речників української делегації.

Вже традиційно засідання проходило в онлайн-форматі з використанням платформи Zoom. Порядок денний засідання включав низку важливих питань, серед яких ключовими були наступні:

  • Річний звіт Координаційного офісу. Представники офісу, який зараз базується в Бельгії, проінформували присутніх про результати звітування в 2021 р. Найважливішим елементом звіту була інформація про ситуацію з суцільними рубками в буферних зонах об’єкта Спадщини на території Італії, Іспанії, Німеччини, Румунії та України.
  • Періодична звітність. Відповідно до Операційних настанов із виконання Конвенції про охорону всесвітньої спадщини, кожна країна-учасниця або їх пул зобов’язаний надавати періодичні звіти до Комітету всесвітньої спадщини кожні 6 років. У випадку нашого об’єкта готується єдиний звіт від усіх 18 країн.
  • Обговорення відповіді на відгук МСОП (IUCN) щодо Настанов з управління буферними зонами об’єкта Спадщини. Нагадаємо, що напрацьовані впродовж 2018-2021 рр. Настанови були передані в МСОП для експертного заключення.
  • Майбутнє Координаційного офісу об’єкта Спадщини. Як відомо, бельгійський офіс припиняє свою роботу у кінці 2023 р. З метою забезпечення нормального функціонування Пан’європейського об’єкта Спадщини на майбутнє обговорюються різні варіанти координації його діяльності. Серед численних варіантів найбільш привабливою виявилася пропозиція австрійських партнерів створити постійнодіючий Координаційний офіс на базі університету прикладних наук у м. Клагенфурт на основі співфінансування.

Мабуть найемоційнішою частиною засідання було так зване «Свідчення України», яке підготували автори цих рядків. Мова йде про інформування учасників заходу стосовно ситуації в нашій країні, яка склалася в ході військових дій, і її вплив на українські складові частини Спадщини. Всі, хто слухав виявили глибоку емпатію до нас, а дехто навіть не криючись витирав сльози. Уявити в 21 столітті те, що відбувається зараз в Україні внаслідок агресії росії, практично неможливо для здорової психіки.

Василь Покиньчереда, заст. начальника відділу НДР і міжнародної співпраці КБЗ

Ірина Йонаш, заст. начальника відділу рекреації і сталого розвитку

На фото: скріншоти зроблені під час засідання Спільного Комітету з Управління об’єктом спадщини.

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта