ЗУСТРІЧ З ДЕПУТАТАМИ БОГДАНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

На запрошення голови Мільчевича Степана Антоновича, директор Карпатського біосферного заповідника Микола РИБАК обговорив з депутатами Богданської сільської ради питання сплати податків Карпатським біосферним заповідником до бюджету села, забезпечення населення паливними дровами та оформлення речових прав на ново приєднані території заповідника.
Микола Рибак проінформував присутніх, що Карпатський біосферний заповідник в останні роки став потужною бюджетоутворювальною установою для семи територіальних громад Рахівського, Тячівського та Хустського районів Закарпатської області. Що стосується Богданської ТГ то за 2022 рік заповідником сплачено до місцевого бюджету 10 288 588 грн податків з яких 9 318 864 грн земельний податок, 848 362 грн прибутковий податок і 121 362 грн рентна плата за використання лісових ресурсів. Також за 5 місяців поточного року сплачено 1 725 613 грн податків з яких 1 390 549 грн земельний податок, 323 677 грн прибутковий податок і 11 387 рентна плата за використання лісових ресурсів.
Слід зазначити, що у зв’язку з військовим вторгненням російської федерації на територію України Карпатський біосферний заповідник, як установа яка повністю фінансується з Державного бюджету, не отримує достатньо коштів для сплати земельного податку який відповідно до встановлених ставок у 2022 році для Карпатського біосферного заповідника становив у 50 разів більше як за аналогічний податок встановлений для державних лісогосподарських підприємств. У 2023 році ця різниця складає відповідно у 30 разів.
Враховуючи зазначене, несплаченими зобов’язаннями щодо земельного податку за 2022 рік по Богданській територіальній громаді складає 5 300 394 грн і за 2023 рік відповідно 1 044 322 грн.
Через таку ситуацію, з метою недопущення надалі збільшення суми несплаченого земельного податку, директор заповідника Рибак М. П. звернувся до депутатів про надання пільги Карпатському біосферному заповіднику зі сплати земельного податку на період дії воєнного стану.
Обговорено питання проведення ВСР для забезпечення населення паливними дровами та шляхи прискорення отримання правовстановлюючих документів на ново приєднану територію.
Домовились про проведення наступної зустрічі адміністрації заповідника з депутатами Богданської сільської ради у ІV кварталі цього року.

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта