Напередодні завершилося вже друге в цьому році засідання Спільного Комітету з Управління (СКУ) об’єктом всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» (далі – Спадщина). Нагадаємо, що даний серійний і транснаціональний об’єкт включає 94-и складові частини, які знаходяться у 18 європейських країнах. Перше засідання відбулося 23 лютого в онлайн-режимі і повністю присвячувалося майбутньому Постійного Секретаріату Спадщини, який має взяти на себе всі організаційно-технічні і представницькі функції. Очне ж засідання проходило в Італії, на базі національного парку Абруццо, Лаціо і Молізе, де знаходиться п’ять складових частин Пан’європейської Спадщини. У його рамках також відбулася робоча зустріч щодо обговорення ходу реалізації міжнародного проєкту «LIFE PROGNOSES – Збереження старовікових лісів у Європі: природна спадщина, загальний опис, синтез та екосистемні послуги», який націлений на захист пралісів та старовікових лісів у Європі. Загалом у засіданні взяли участь представники 15 європейських країн – загалом майже 50 осіб. Україну на даному заході представляли працівники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда, в якості секретаря Національної керівної групи з управління українськими складовими частинами, та Ірина Йонаш – комунікаційний менеджер згаданого вище міжнародного проєкту LIFE PROGNOSES.

Порядок денний засідання включав широке коло питань, які в першу чергу стосувалися управління об’єктом Спадщини і співпраці країн-учасниць для обміну досвідом та кращими практиками. Серед них обговорення рішень Комітету у справах всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО; прийняття рішення щодо структури та порядку функціонування Постійного Секретаріату; періодичну звітність; огляд міжнародних проєктів, які реалізуються на базі складових частин об’єкта Спадщини; керівні настанови щодо управління буферними зонам; щорічний звіт Координаційного офісу, а також різне, де серед іншого заслуховувалися поточні плани щодо нового розширення транснаціонального об’єкта, питання організації наступного онлайн-засідання СКУ, можливості використання лого об’єкта Спадщини тощо. Більш детальну інформацію про засідання Спільного Комітету з Управління об’єктом всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» читайте на веб-сайті Карпатського біосферного заповідника.

У контексті засідання СКУ важливо згадати ще кілька заходів. До засідання було приурочено відзначення сторіччя національного парку Абруццо – однієї з найстаріших природоохоронних територій Італії, і символічно датою проведення заходу було обрано Європейський день парків. Також обов’язковим елементом кожного засідання СКУ є екскурсія до однієї зі складових частин. Цього року учасники мали можливість відвідати компонент “Valle Cervara”, де охороняється один із найкраще збережених осередків старовікового букового лісу в країні.

 

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта