15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

НА МІЖНАРОДНОМУ “КРУГЛОМУ СТОЛІ”, В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ, РОЗГЛЯНУЛИ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ

3 жовтня 2024 року, в місті Рахові, на базі Карпатського біосферного заповідника, проведено засідання Міжнародного “круглого столу” “Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї”. Організаторами зібрання, за фінансової підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної військової адміністрації були: Карпатський біосферний заповідник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Закарпатська […]

  • круглі столи

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції