15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

Працівника Карпатського біосферного заповідника обрано експертом Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо читачам, що цьогоріч, на 24 сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, а саме 22 листопада, сталася історична подія – Україну вперше обрали до Комітету Всесвітньої Спадщини (КВС). Тепер наша країна, за підтримки інших 20-х членів КВС, матиме більше можливостей для збереження об’єктів спадщини в умовах […]

  • Без категорії

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ. З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії […]

  • круглі столи

12 листопада Карпатському заповіднику виповнюється 55 років!

Цього року наша установа відзначає  одразу два ювілеї – 55 років з дня створення Карпатського заповідника та 30 років набуття статусу біосферного заповідника (26 листопада). Сьогодні Карпатський біосферний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення. З часу створення тут проведено понад двадцять міжнародних науково-практичних конференцій, рекомендації яких лягли в основу ухвалення цілої низки законів та […]

  • Без категорії