15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

Оновлюємо інфраструктуру, готуємось до прийому туристів

У більшості природоохоронних науково-дослідних відділень заповідника проводиться активна робота щодо ремонту та поновлення рекреаційної інфраструктури. Сьогодні ми вам розкажемо про гостинне Рахів-Берлибаське відділення, яке: розташоване буквально навколо міста Рахова; зручне для добирання громадським та приватним транспортом; насичене цікавими для туристів об’єктами – мінеральними джерелами, пікніковими та рекреаційними зонами; доступне для короткочасних пішохідних мандрівок – тут […]

  • Інфрастроктура

День вишиванки

Відзначається у третій четвер травня щорічно;започаткований 2006 року;неофіційне свято. Вишиванка – не тільки традиційний одяг. Вона давно стала символом національної ідентифікації та носієм спадщини наших предків. Цього року вишиванку ми вдягаємо з особливою ніжністю, самовідданістю та вірою, що окупанту не вдасться знищити нашу культуру та історичне коріння. Ми – українці! Ми переможемо! Ми гулятимемо у […]

  • Без категорії