15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

Оприлюднено переможців конкурсу проєктів

Проєкт «Підтримка природоохоронних територій України» оприлюднив переможців грантової програми для ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту. Так на межі території Карпатського біосферного заповідника фінансову підтримку отримають 5 громадських ініціатив – дві на території гірської Рахівщини та три в Тячівському районі. В Рахівському районі виконуватимуться наступні проєкти: «Збереження унікальних гірських викошуваних […]

  • Міжнародна співпраця

ОНОВЛЕНО СКЛАД НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ КБЗ

У зв’язку зі зміною керівника установи, оновлено склад науково-технічної ради Карпатського біосферного заповідника. Загалом до неї входить 25 осіб, з яких чотирнадцять – працівники установи й одинадцять – представники наукових установ, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Новим головою Ради став директор заповідника, заслужений природоохоронець України Микола РИБАК. До речі, в останній тиждень минулого […]

  • Без категорії

Зимові наукові дослідження у Кузії

Під час зимових досліджень науковців Карпатського біосферного заповідника в Кузійському заповідному урочищі виявлено місця поширення білих “волохатих” утворень на мертвих гілках і коріннях. Ознайомившись з літературою, визначили, що вони спричинені життєдіяльністю гриба Exidiopsis effusa. Присутність цього виду гриба за певних кліматичних умов сприяє утворенню на мертвій деревині так званого білого волохатого утворення. У літературі таке […]

  • Екологія