15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

На честь 29-ої річниці Конституції України

У цей особливий день ми вшанували Основний Закон нашої держави — символ свободи, справедливості та гідності. Конституція — це не лише правовий документ, а й оберіг нашого народу, його цінностей, мрій і прагнень. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо справжню ціну цих слів. Ми вдячні кожному і кожній, хто боронить незалежність і право України залишатися вільною, […]

  • Без категорії

Юні гості з Львівщини

До Карпатського біосферного заповідника завітали учні зі Львівської області. У рамках пізнавальної екскурсії школярі відвідали низку об’єктів природоохоронної установи, ознайомилися з її діяльністю, унікальною природною спадщиною Карпат, а також дізналися більше про важливість охорони біорізноманіття. Першою зупинкою стала Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника, де учні побували у Музеї екології гір та природокористування в Українських Карпатах. […]

  • Екоосвіта

Делегація Карпатського біосферного заповідника представляла Україну на відзначенні 60-річчя Диплому Ради Європи для природоохоронних територій

Спершу кілька слів про сам Диплом. Він був впроваджений у 1965 р., як міжнародна відзнака, котра присуджується природним або напівприродним територіям, що мають виключний європейський інтерес і в яких здійснюється зразкове управління. Карпатський біосферний заповідник (КБЗ) є єдиною в Україні природоохоронною територією, яка удостоєна цієї почесної відзнаки. Сталася ця визначна подія ще в далекому 1997 […]

  • Конференції
  • Міжнародна співпраця
  • Обмін досвідом