15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта