15 тисяч мальків струмкової форелі випустили у гірські водотоки

Працівники Карпатського біосферного заповідника зариблюють гірські водотоки Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Ми це робимо у масивах заповідника, аби зберегти генофонд рідкісних видів риб. Цьогоріч у потоки Кевелева випустили близько 15 тисяч мальків струмкової форелі.
Форель струмкова родини лососевих є аборигенним видом гірських потоків Карпат, що належить до холодноводних риб і надає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень.
Чисельність цього виду у природному середовищі скорочується. Ми успішно розводимо на демонстраційному форелевому господарстві заповідника Трибушанського ПНДВ.
У відділенні розміщено дев’ять басейнів для нагулу риби та інкубатор для розмноження. Щороку тут вирощуєть кілька десятків тисяч мальків форелі. Значну частина молодняка (після підгодівлі та зміцнення) випускаємо у гірські потоки Рахівщини для відновлення виду.
Далі - ми контролюємо і спостерігаємо за процесом адаптації та росту популяції.
На демонстраційному форелевому господарстві заповідника також вирощують форель райдужну і гольця. Відвідавши господарство, яке знаходиться неподалік географічного центра Європи, ви зможете ознайомитися зі способами розведення «королівської риби».
Ельвіра Ангер, провідний фахівець відділу еколого-освітньої роботи

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта