У Музеї екології гір поселилася болотна черепаха

У акватераріумному комплексі Музею екології гір Карпатського біосферного заповідника поселилася болотна черепаха. Її приніс до Музею місцевий житель Ігнатюк Андрій Михайлович. В акватераріумі вона буде проживати в умовах максимально наближених до природних, у просторому акваріумі з гіркою та обігрівом.

Про європейську болотну черепаху

Черепахи - одні із найдревніших рептилій, які дожили до нашого часу. Ці дивовижні тварини еволюціонували від дискозавриксових – амфібій, які сягали 4 метрів у довжину і важили 3 тони, що проживали у південній частині Євразії 300-500 млн. років тому. Ось одна з них: Європейська болотна черепаха (Emys orbicularis)— вид прісноводних черепах. Є єдиним представником ряду черепахових у фауні України. Ареал виду охоплює майже всю болотну місцевість України. Довжина тіла черепахи до 23см, ширина до 17 см, висота до 8 см.
Панцир має форму овалу, гладенький, немає виступів. Тривалість життя 80-90 років. Заселяє неглибокі спокійні водойми, тримається на невеликій глибині, повзає дном або плаває.
Харчується як у воді, так і на суші. У воді раціон зазвичай складають молюски, личинки комах, дрібні ракоподібні. На суші полює на комах та багатоніжок. Може поїдати падло. Крім того можуть харчуватися рослинною їжею (водорості та вищі рослини).
Статевої зрілості досягають у віці 6- 8 років, при довжині панцира 9-12 см. З травня по липень самка відкладає по 9-12 яєць у ямку, інкубаційний період 2-3 місяці. Зиму проводять у сплячці на дні водойми.
Черепахи відіграють важливу роль в екосистемі, знищуючи личинок комарів та хвору рибу.
Наталія Кальба, фахівець Музею екології гір

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження