У Музеї екології гір поселилася болотна черепаха

У акватераріумному комплексі Музею екології гір Карпатського біосферного заповідника поселилася болотна черепаха. Її приніс до Музею місцевий житель Ігнатюк Андрій Михайлович. В акватераріумі вона буде проживати в умовах максимально наближених до природних, у просторому акваріумі з гіркою та обігрівом.

Про європейську болотну черепаху

Черепахи - одні із найдревніших рептилій, які дожили до нашого часу. Ці дивовижні тварини еволюціонували від дискозавриксових – амфібій, які сягали 4 метрів у довжину і важили 3 тони, що проживали у південній частині Євразії 300-500 млн. років тому. Ось одна з них: Європейська болотна черепаха (Emys orbicularis)— вид прісноводних черепах. Є єдиним представником ряду черепахових у фауні України. Ареал виду охоплює майже всю болотну місцевість України. Довжина тіла черепахи до 23см, ширина до 17 см, висота до 8 см.
Панцир має форму овалу, гладенький, немає виступів. Тривалість життя 80-90 років. Заселяє неглибокі спокійні водойми, тримається на невеликій глибині, повзає дном або плаває.
Харчується як у воді, так і на суші. У воді раціон зазвичай складають молюски, личинки комах, дрібні ракоподібні. На суші полює на комах та багатоніжок. Може поїдати падло. Крім того можуть харчуватися рослинною їжею (водорості та вищі рослини).
Статевої зрілості досягають у віці 6- 8 років, при довжині панцира 9-12 см. З травня по липень самка відкладає по 9-12 яєць у ямку, інкубаційний період 2-3 місяці. Зиму проводять у сплячці на дні водойми.
Черепахи відіграють важливу роль в екосистемі, знищуючи личинок комарів та хвору рибу.
Наталія Кальба, фахівець Музею екології гір

Новини

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії