У Музеї екології гір поселилася болотна черепаха

У акватераріумному комплексі Музею екології гір Карпатського біосферного заповідника поселилася болотна черепаха. Її приніс до Музею місцевий житель Ігнатюк Андрій Михайлович. В акватераріумі вона буде проживати в умовах максимально наближених до природних, у просторому акваріумі з гіркою та обігрівом.

Про європейську болотну черепаху

Черепахи - одні із найдревніших рептилій, які дожили до нашого часу. Ці дивовижні тварини еволюціонували від дискозавриксових – амфібій, які сягали 4 метрів у довжину і важили 3 тони, що проживали у південній частині Євразії 300-500 млн. років тому. Ось одна з них: Європейська болотна черепаха (Emys orbicularis)— вид прісноводних черепах. Є єдиним представником ряду черепахових у фауні України. Ареал виду охоплює майже всю болотну місцевість України. Довжина тіла черепахи до 23см, ширина до 17 см, висота до 8 см.
Панцир має форму овалу, гладенький, немає виступів. Тривалість життя 80-90 років. Заселяє неглибокі спокійні водойми, тримається на невеликій глибині, повзає дном або плаває.
Харчується як у воді, так і на суші. У воді раціон зазвичай складають молюски, личинки комах, дрібні ракоподібні. На суші полює на комах та багатоніжок. Може поїдати падло. Крім того можуть харчуватися рослинною їжею (водорості та вищі рослини).
Статевої зрілості досягають у віці 6- 8 років, при довжині панцира 9-12 см. З травня по липень самка відкладає по 9-12 яєць у ямку, інкубаційний період 2-3 місяці. Зиму проводять у сплячці на дні водойми.
Черепахи відіграють важливу роль в екосистемі, знищуючи личинок комарів та хвору рибу.
Наталія Кальба, фахівець Музею екології гір

Новини

Працівника Карпатського біосферного заповідника обрано експертом Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо читачам, що цьогоріч, на 24 сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, а саме 22 листопада, сталася історична подія – Україну вперше обрали до Комітету Всесвітньої Спадщини (КВС). Тепер наша країна, за підтримки інших 20-х членів КВС, матиме більше можливостей для збереження об’єктів спадщини в умовах […]

  • Без категорії

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ. З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії […]

  • круглі столи

12 листопада Карпатському заповіднику виповнюється 55 років!

Цього року наша установа відзначає  одразу два ювілеї – 55 років з дня створення Карпатського заповідника та 30 років набуття статусу біосферного заповідника (26 листопада). Сьогодні Карпатський біосферний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення. З часу створення тут проведено понад двадцять міжнародних науково-практичних конференцій, рекомендації яких лягли в основу ухвалення цілої низки законів та […]

  • Без категорії