Екологічні ігри – чудова психологічна підтримка для дітей у важкий час

Протягом кількох останніх тижнів відділ еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника проводить екологічні заняття з дітьми вимушено переміщених осіб, котрі приїхали на Рахівщину з різних куточків України.

Під час кожного заняття екоосвітяни установи практикували з учасниками звичні форми та методи еколого-освітньої роботи. Для початку знайомились з дітьми за допомогою мікрофону-«шишкофону», розповідали слухачам про Карпатський біосферний заповідник. Закріпити отримані нові знання про заповідник як природоохоронну установу, діти змогли зігравши в настільну гру «Подорожуй Карпатами!» Ця гра чудово допомагає вивчити найвищі вершини Українських Карпат, високогірні озера, познайомитись з окремими представниками флори та фауни, у т.ч. з тими, які внесені до Червоної книги України, а також зрозуміти як правильно поводитись, подорожуючи в горах.

Особливу увагу приділили розповіді про перші весняні квіти – первоцвіти, адже саме зараз відбувається пробудження природи та їхнє інтенсивне цвітіння. Познайомили дітей з тими видами ранньоквітучих рослин, які поширені на Закарпатті. Більшість з цих рослин є цибулинними, можуть розмножуватись, як вегетативно, так і насінням. При інтенсивному збиранні не поновлюються, внаслідок чого втрачаються цілі популяції. Діти поділились власними спостереженнями за весняною рослинністю. Виготовляли квіти з гофрованого паперу.

Крім перегляду мультимедійних файлів, грали з дітьми в різноманітні екологічні ігри. Вивчали сліди лісових звірів, проходили уявлений гірський потічок, в якому зростає калюжниця болотна, відгадували лісових мешканців, складаючи пазли та інші.

Переселенці відвідали Музей екології гір, де ознайомились з багатим природним та культурним різноманіттям Карпатського краю.

Усі заняття проходили в позитивній атмосфері.

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта