Екологічні ігри – чудова психологічна підтримка для дітей у важкий час

Протягом кількох останніх тижнів відділ еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника проводить екологічні заняття з дітьми вимушено переміщених осіб, котрі приїхали на Рахівщину з різних куточків України.

Під час кожного заняття екоосвітяни установи практикували з учасниками звичні форми та методи еколого-освітньої роботи. Для початку знайомились з дітьми за допомогою мікрофону-«шишкофону», розповідали слухачам про Карпатський біосферний заповідник. Закріпити отримані нові знання про заповідник як природоохоронну установу, діти змогли зігравши в настільну гру «Подорожуй Карпатами!» Ця гра чудово допомагає вивчити найвищі вершини Українських Карпат, високогірні озера, познайомитись з окремими представниками флори та фауни, у т.ч. з тими, які внесені до Червоної книги України, а також зрозуміти як правильно поводитись, подорожуючи в горах.

Особливу увагу приділили розповіді про перші весняні квіти – первоцвіти, адже саме зараз відбувається пробудження природи та їхнє інтенсивне цвітіння. Познайомили дітей з тими видами ранньоквітучих рослин, які поширені на Закарпатті. Більшість з цих рослин є цибулинними, можуть розмножуватись, як вегетативно, так і насінням. При інтенсивному збиранні не поновлюються, внаслідок чого втрачаються цілі популяції. Діти поділились власними спостереженнями за весняною рослинністю. Виготовляли квіти з гофрованого паперу.

Крім перегляду мультимедійних файлів, грали з дітьми в різноманітні екологічні ігри. Вивчали сліди лісових звірів, проходили уявлений гірський потічок, в якому зростає калюжниця болотна, відгадували лісових мешканців, складаючи пазли та інші.

Переселенці відвідали Музей екології гір, де ознайомились з багатим природним та культурним різноманіттям Карпатського краю.

Усі заняття проходили в позитивній атмосфері.

Новини

НА МІЖНАРОДНОМУ “КРУГЛОМУ СТОЛІ”, В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ, РОЗГЛЯНУЛИ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ КАРПАТСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ

3 жовтня 2024 року, в місті Рахові, на базі Карпатського біосферного заповідника, проведено засідання Міжнародного “круглого столу” “Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї”. Організаторами зібрання, за фінансової підтримки Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської обласної військової адміністрації були: Карпатський біосферний заповідник Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Закарпатська […]

  • круглі столи

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції