Екологічні ігри – чудова психологічна підтримка для дітей у важкий час

Протягом кількох останніх тижнів відділ еколого-освітньої роботи Карпатського біосферного заповідника проводить екологічні заняття з дітьми вимушено переміщених осіб, котрі приїхали на Рахівщину з різних куточків України.

Під час кожного заняття екоосвітяни установи практикували з учасниками звичні форми та методи еколого-освітньої роботи. Для початку знайомились з дітьми за допомогою мікрофону-«шишкофону», розповідали слухачам про Карпатський біосферний заповідник. Закріпити отримані нові знання про заповідник як природоохоронну установу, діти змогли зігравши в настільну гру «Подорожуй Карпатами!» Ця гра чудово допомагає вивчити найвищі вершини Українських Карпат, високогірні озера, познайомитись з окремими представниками флори та фауни, у т.ч. з тими, які внесені до Червоної книги України, а також зрозуміти як правильно поводитись, подорожуючи в горах.

Особливу увагу приділили розповіді про перші весняні квіти – первоцвіти, адже саме зараз відбувається пробудження природи та їхнє інтенсивне цвітіння. Познайомили дітей з тими видами ранньоквітучих рослин, які поширені на Закарпатті. Більшість з цих рослин є цибулинними, можуть розмножуватись, як вегетативно, так і насінням. При інтенсивному збиранні не поновлюються, внаслідок чого втрачаються цілі популяції. Діти поділились власними спостереженнями за весняною рослинністю. Виготовляли квіти з гофрованого паперу.

Крім перегляду мультимедійних файлів, грали з дітьми в різноманітні екологічні ігри. Вивчали сліди лісових звірів, проходили уявлений гірський потічок, в якому зростає калюжниця болотна, відгадували лісових мешканців, складаючи пазли та інші.

Переселенці відвідали Музей екології гір, де ознайомились з багатим природним та культурним різноманіттям Карпатського краю.

Усі заняття проходили в позитивній атмосфері.

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування