Екологія – наше майбутнє

16 вересня працівниці Карпатського біосферного заповідника взяли участь в цікавому екологічному заході – І міському конкурсі «Екологія – наше майбутнє». Даний захід приурочений до Всеукраїнської акції «День юного натураліста», яка проводиться щорічно в останній робочий день третього тижня вересня. Метою акції є активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів.

Подія, яка відбулась у приміщенні Будинку культури м. Рахова, стала завершальним етапом тижневої підготовки школярів до конкурсу. Організаторами заходу виступили Рахівська міська рада і Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (ЦНТДЮТ).

У конкурсі взяли участь команди школярів ЗЗСО та вихованці закладів позашкільної освіти Рахівської територіальної громади. Учасники виконували завдання різного рівня складності та брали участь в творчих завданнях.

Команди зупинялись на своєрідних зупинках:

«Художня»;

«Карпатський біосферний заповідник»;

«Сортування сміття»;

«Ландшафтний дизайн»;

«Ліси нації та парки надії».

Протягом вересня школярі заздалегідь збирали пластикові пляшки та кришечки, які зважили та відправили на переробку. На конкурс також були представлені поробки з природніх матеріалів, екологічні міні-проекти тощо.

Екопросвітниці заповідника підготували для юних екологів завдання за наступними напрямками:

атмосфера та озоновий шар;

рослини КБЗ, внесені до Червоної книги України;

тварини КБЗ, внесені до Червоної книги України.

Майже всі учасники проявили гарні знання та активно відповідали на поставлені запитання, за які отримували бали.

За підбитими підсумками команди-переможці нагороджені грамотами та подарунками від Рахівської міської ради. Головою конкурсного журі була ст. науковий співробітник ботанічної лабораторії заповідника А.В. Козурак.

Екоосвіта КБЗ

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта