Екологія – наше майбутнє

16 вересня працівниці Карпатського біосферного заповідника взяли участь в цікавому екологічному заході – І міському конкурсі «Екологія – наше майбутнє». Даний захід приурочений до Всеукраїнської акції «День юного натураліста», яка проводиться щорічно в останній робочий день третього тижня вересня. Метою акції є активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів.

Подія, яка відбулась у приміщенні Будинку культури м. Рахова, стала завершальним етапом тижневої підготовки школярів до конкурсу. Організаторами заходу виступили Рахівська міська рада і Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (ЦНТДЮТ).

У конкурсі взяли участь команди школярів ЗЗСО та вихованці закладів позашкільної освіти Рахівської територіальної громади. Учасники виконували завдання різного рівня складності та брали участь в творчих завданнях.

Команди зупинялись на своєрідних зупинках:

«Художня»;

«Карпатський біосферний заповідник»;

«Сортування сміття»;

«Ландшафтний дизайн»;

«Ліси нації та парки надії».

Протягом вересня школярі заздалегідь збирали пластикові пляшки та кришечки, які зважили та відправили на переробку. На конкурс також були представлені поробки з природніх матеріалів, екологічні міні-проекти тощо.

Екопросвітниці заповідника підготували для юних екологів завдання за наступними напрямками:

атмосфера та озоновий шар;

рослини КБЗ, внесені до Червоної книги України;

тварини КБЗ, внесені до Червоної книги України.

Майже всі учасники проявили гарні знання та активно відповідали на поставлені запитання, за які отримували бали.

За підбитими підсумками команди-переможці нагороджені грамотами та подарунками від Рахівської міської ради. Головою конкурсного журі була ст. науковий співробітник ботанічної лабораторії заповідника А.В. Козурак.

Екоосвіта КБЗ

Новини

Оприлюднено переможців конкурсу проєктів

Проєкт «Підтримка природоохоронних територій України» оприлюднив переможців грантової програми для ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту. Так на межі території Карпатського біосферного заповідника фінансову підтримку отримають 5 громадських ініціатив – дві на території гірської Рахівщини та три в Тячівському районі. В Рахівському районі виконуватимуться наступні проєкти: «Збереження унікальних гірських викошуваних […]

  • Міжнародна співпраця

ОНОВЛЕНО СКЛАД НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ КБЗ

У зв’язку зі зміною керівника установи, оновлено склад науково-технічної ради Карпатського біосферного заповідника. Загалом до неї входить 25 осіб, з яких чотирнадцять – працівники установи й одинадцять – представники наукових установ, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Новим головою Ради став директор заповідника, заслужений природоохоронець України Микола РИБАК. До речі, в останній тиждень минулого […]

  • Без категорії

Зимові наукові дослідження у Кузії

Під час зимових досліджень науковців Карпатського біосферного заповідника в Кузійському заповідному урочищі виявлено місця поширення білих “волохатих” утворень на мертвих гілках і коріннях. Ознайомившись з літературою, визначили, що вони спричинені життєдіяльністю гриба Exidiopsis effusa. Присутність цього виду гриба за певних кліматичних умов сприяє утворенню на мертвій деревині так званого білого волохатого утворення. У літературі таке […]

  • Екологія