Екологія – наше майбутнє

16 вересня працівниці Карпатського біосферного заповідника взяли участь в цікавому екологічному заході – І міському конкурсі «Екологія – наше майбутнє». Даний захід приурочений до Всеукраїнської акції «День юного натураліста», яка проводиться щорічно в останній робочий день третього тижня вересня. Метою акції є активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів.

Подія, яка відбулась у приміщенні Будинку культури м. Рахова, стала завершальним етапом тижневої підготовки школярів до конкурсу. Організаторами заходу виступили Рахівська міська рада і Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (ЦНТДЮТ).

У конкурсі взяли участь команди школярів ЗЗСО та вихованці закладів позашкільної освіти Рахівської територіальної громади. Учасники виконували завдання різного рівня складності та брали участь в творчих завданнях.

Команди зупинялись на своєрідних зупинках:

«Художня»;

«Карпатський біосферний заповідник»;

«Сортування сміття»;

«Ландшафтний дизайн»;

«Ліси нації та парки надії».

Протягом вересня школярі заздалегідь збирали пластикові пляшки та кришечки, які зважили та відправили на переробку. На конкурс також були представлені поробки з природніх матеріалів, екологічні міні-проекти тощо.

Екопросвітниці заповідника підготували для юних екологів завдання за наступними напрямками:

атмосфера та озоновий шар;

рослини КБЗ, внесені до Червоної книги України;

тварини КБЗ, внесені до Червоної книги України.

Майже всі учасники проявили гарні знання та активно відповідали на поставлені запитання, за які отримували бали.

За підбитими підсумками команди-переможці нагороджені грамотами та подарунками від Рахівської міської ради. Головою конкурсного журі була ст. науковий співробітник ботанічної лабораторії заповідника А.В. Козурак.

Екоосвіта КБЗ