Екологія – наше майбутнє

16 вересня працівниці Карпатського біосферного заповідника взяли участь в цікавому екологічному заході – І міському конкурсі «Екологія – наше майбутнє». Даний захід приурочений до Всеукраїнської акції «День юного натураліста», яка проводиться щорічно в останній робочий день третього тижня вересня. Метою акції є активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів.

Подія, яка відбулась у приміщенні Будинку культури м. Рахова, стала завершальним етапом тижневої підготовки школярів до конкурсу. Організаторами заходу виступили Рахівська міська рада і Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (ЦНТДЮТ).

У конкурсі взяли участь команди школярів ЗЗСО та вихованці закладів позашкільної освіти Рахівської територіальної громади. Учасники виконували завдання різного рівня складності та брали участь в творчих завданнях.

Команди зупинялись на своєрідних зупинках:

«Художня»;

«Карпатський біосферний заповідник»;

«Сортування сміття»;

«Ландшафтний дизайн»;

«Ліси нації та парки надії».

Протягом вересня школярі заздалегідь збирали пластикові пляшки та кришечки, які зважили та відправили на переробку. На конкурс також були представлені поробки з природніх матеріалів, екологічні міні-проекти тощо.

Екопросвітниці заповідника підготували для юних екологів завдання за наступними напрямками:

атмосфера та озоновий шар;

рослини КБЗ, внесені до Червоної книги України;

тварини КБЗ, внесені до Червоної книги України.

Майже всі учасники проявили гарні знання та активно відповідали на поставлені запитання, за які отримували бали.

За підбитими підсумками команди-переможці нагороджені грамотами та подарунками від Рахівської міської ради. Головою конкурсного журі була ст. науковий співробітник ботанічної лабораторії заповідника А.В. Козурак.

Екоосвіта КБЗ

Новини

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів З початком повномасштабних бойових дій Карпатський біосферний заповідник не залишається осторонь та всіляко допомагає Збройним силам України. Двадцять сім співробітників заповідника, які раніше стояли на захисті заповідних територій, пішли до лав ЗСУ. Більшість з них перебувають у зоні бойових дій, ризикують своїм життям та виконують важливі […]

  • Без категорії

Проведено наукові експедиції у Долину нарцисів

На сьогоднішній день Долина нарцисів потерпає від низки екологічних проблем, які пов’язані з колишнім господарюванням, оскільки даються взнаки зміни у гідрологічному режимі внаслідок проведення на початку 70-х років минулого століття осушувальних робіт та вирубка лісів на всій території водозбірного басейну. Результатом є відчутні негативні зміни у видовому складі рослинних угруповань урочища: зменшується участь у складі […]

  • Екологія

Проведено засідання Координаційно ради

У п’ятницю, 19 травня, відбулося засідання Рахівського сектору Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника. Окрім працівників КБЗ, участь у засіданні взяли: Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук і Рахівський міський голова Віктор Медвідь. Ключовим питанням порядку денного був земельний податок. Його озвучив директор Карпатського біосферного заповідника, голова Координаційної ради Микола Рибак. Він проінформував присутніх про перспективи сплати […]

  • Без категорії