Екологія – наше майбутнє

16 вересня працівниці Карпатського біосферного заповідника взяли участь в цікавому екологічному заході – І міському конкурсі «Екологія – наше майбутнє». Даний захід приурочений до Всеукраїнської акції «День юного натураліста», яка проводиться щорічно в останній робочий день третього тижня вересня. Метою акції є активізація роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи та інших біологічних напрямів.

Подія, яка відбулась у приміщенні Будинку культури м. Рахова, стала завершальним етапом тижневої підготовки школярів до конкурсу. Організаторами заходу виступили Рахівська міська рада і Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (ЦНТДЮТ).

У конкурсі взяли участь команди школярів ЗЗСО та вихованці закладів позашкільної освіти Рахівської територіальної громади. Учасники виконували завдання різного рівня складності та брали участь в творчих завданнях.

Команди зупинялись на своєрідних зупинках:

«Художня»;

«Карпатський біосферний заповідник»;

«Сортування сміття»;

«Ландшафтний дизайн»;

«Ліси нації та парки надії».

Протягом вересня школярі заздалегідь збирали пластикові пляшки та кришечки, які зважили та відправили на переробку. На конкурс також були представлені поробки з природніх матеріалів, екологічні міні-проекти тощо.

Екопросвітниці заповідника підготували для юних екологів завдання за наступними напрямками:

атмосфера та озоновий шар;

рослини КБЗ, внесені до Червоної книги України;

тварини КБЗ, внесені до Червоної книги України.

Майже всі учасники проявили гарні знання та активно відповідали на поставлені запитання, за які отримували бали.

За підбитими підсумками команди-переможці нагороджені грамотами та подарунками від Рахівської міської ради. Головою конкурсного журі була ст. науковий співробітник ботанічної лабораторії заповідника А.В. Козурак.

Екоосвіта КБЗ

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження