Карпатському біосферному заповіднику поновлено дію Європейського диплому

3 липня 2022 року Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи поновлено дію Європейського диплому для природоохоронних територій на 5-тирічний термін (до 30 вересня 2027 року).

У 1997 році Карпатський біосферний заповідник, першим з установ природно-заповідного фонду України, був нагороджений Комітетом міністрів Ради Європи Європейським дипломом для природоохоронних територій.

Цією почесною нагородою відзначаються природоохоронні території, що мають:

  • виняткове європейське значення для збереження біологічного, геологічного та ландшафтного різноманіття;
  • зразкову систему управління.

З часу створення у 1965 році 74 заповідні території з 29 країн отримали європейський диплом.

Карпатський біосферний заповідник:

  • отримав продовження дії Європейського диплому вже вчетверте – у 2002, 2007, 2012 та 2022 роках
  • щоразу проходив ретельну та різнобічну експертну оцінку території та діяльності установи
  • досі є єдиною установою природно-заповідного фонду України, що нагороджена Євродипломом.

Євродиплом – це не тільки визнання, але й зобов’язання. Адже його отримання передбачає збереження території як такої, яка має винятковий інтерес на рівні Європи. Так зокрема разом з поновленим Дипломом Комітетом Міністрів Ради Європи надані дванадцять рекомендацій, виконання яких допоможе установі тримати управління зразковим та максимально ефективним.

 

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування