Карпатському біосферному заповіднику поновлено дію Європейського диплому

3 липня 2022 року Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи поновлено дію Європейського диплому для природоохоронних територій на 5-тирічний термін (до 30 вересня 2027 року).

У 1997 році Карпатський біосферний заповідник, першим з установ природно-заповідного фонду України, був нагороджений Комітетом міністрів Ради Європи Європейським дипломом для природоохоронних територій.

Цією почесною нагородою відзначаються природоохоронні території, що мають:

  • виняткове європейське значення для збереження біологічного, геологічного та ландшафтного різноманіття;
  • зразкову систему управління.

З часу створення у 1965 році 74 заповідні території з 29 країн отримали європейський диплом.

Карпатський біосферний заповідник:

  • отримав продовження дії Європейського диплому вже вчетверте – у 2002, 2007, 2012 та 2022 роках
  • щоразу проходив ретельну та різнобічну експертну оцінку території та діяльності установи
  • досі є єдиною установою природно-заповідного фонду України, що нагороджена Євродипломом.

Євродиплом – це не тільки визнання, але й зобов’язання. Адже його отримання передбачає збереження території як такої, яка має винятковий інтерес на рівні Європи. Так зокрема разом з поновленим Дипломом Комітетом Міністрів Ради Європи надані дванадцять рекомендацій, виконання яких допоможе установі тримати управління зразковим та максимально ефективним.

 

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження