Консультаційна зустріч Центру Всесвітньої Спадщини з представниками об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Культурний сектор Центру Всесвітньої Спадщини 9 березня організував консультаційну онлайн-зустріч із представниками об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні. Метою зустрічі був збір оперативної інформації щодо поточного стану об’єктів спадщини, наявних загроз і небезпек у контексті російської агресії, а також напрацювання плану дій та обговорення наступних кроків для забезпечення належної їх охорони.

До зустрічі запрошено представників усіх об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні, яких загалом сім. Після вітань і слів підтримки від Директора Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО п. Лазаре Елондо Ассомо та помічника Генерального директора з питань культури п. Ернесто Оттоне, заслухано Катерину Чуєву, заступницю міністра культури та інформаційної політики України. Вона детально описала ситуацію в країні та розповіла про заходи, які вживаються для забезпечення збереження культурної спадщини, а також щодо введення в дію онлайн платформи для фіксації свідчень про пошкодження і руйнування культурних об’єктів. Особливу увагу заступниця приділила використанню емблеми блакитного щита ЮНЕСКО, як символу всесвітнього захисту позначених місць.

Далі представники всіх українських об’єктів спадщини ЮНЕСКО коротко описали ситуацію на місцях та розповіли про роботу щодо захисту об’єктів і вжиті превентивні заходи. Представники Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО оцінили відмінну роботу волонтерів, а особливо зразковість та злагодженість дій у Львові, як прикладу роботи в подібних обставинах.

Єдиний в Україні об’єкт всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» на зустрічі, за дорученням Міндовкілля, представляли працівники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда та Ірина Йонаш. Вони проінформували присутніх, що наразі прямої і безпосередньої загрози нашим складовим частинам немає. Проте російська агресія та воєнні події в Україні спричиняють опосередковану небезпеку та серйозні виклики для збереження зазначеного вище об’єкта.

Заключним був виступ старшого радника МСОП із питань всесвітньої спадщини п. Пітера Шейді, який, зокрема, відмітив провідну роль України в започаткуванні, розвитку та охороні унікального серійного транснаціонального об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

За результатами зустрічі домовлено про наступні першочергові кроки щодо забезпечення всіх відповідних заходів для збереження та захисту культурних надбань від руйнувань, а також фіксації всіх злочинів агресора проти культурної спадщини в Україні. Вони включали і можливість залучення коштів із спеціальних фондів ЮНЕСКО щодо невідкладного реагування в критичних обставинах. Також запропоновано створити інформаційну мережу для надання підтримки міжнародних спеціалістів та експертів зі збереження, консервації та реставрації культурних пам’яток.

 

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта