Консультаційна зустріч Центру Всесвітньої Спадщини з представниками об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Культурний сектор Центру Всесвітньої Спадщини 9 березня організував консультаційну онлайн-зустріч із представниками об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні. Метою зустрічі був збір оперативної інформації щодо поточного стану об’єктів спадщини, наявних загроз і небезпек у контексті російської агресії, а також напрацювання плану дій та обговорення наступних кроків для забезпечення належної їх охорони.

До зустрічі запрошено представників усіх об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні, яких загалом сім. Після вітань і слів підтримки від Директора Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО п. Лазаре Елондо Ассомо та помічника Генерального директора з питань культури п. Ернесто Оттоне, заслухано Катерину Чуєву, заступницю міністра культури та інформаційної політики України. Вона детально описала ситуацію в країні та розповіла про заходи, які вживаються для забезпечення збереження культурної спадщини, а також щодо введення в дію онлайн платформи для фіксації свідчень про пошкодження і руйнування культурних об’єктів. Особливу увагу заступниця приділила використанню емблеми блакитного щита ЮНЕСКО, як символу всесвітнього захисту позначених місць.

Далі представники всіх українських об’єктів спадщини ЮНЕСКО коротко описали ситуацію на місцях та розповіли про роботу щодо захисту об’єктів і вжиті превентивні заходи. Представники Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО оцінили відмінну роботу волонтерів, а особливо зразковість та злагодженість дій у Львові, як прикладу роботи в подібних обставинах.

Єдиний в Україні об’єкт всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» на зустрічі, за дорученням Міндовкілля, представляли працівники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда та Ірина Йонаш. Вони проінформували присутніх, що наразі прямої і безпосередньої загрози нашим складовим частинам немає. Проте російська агресія та воєнні події в Україні спричиняють опосередковану небезпеку та серйозні виклики для збереження зазначеного вище об’єкта.

Заключним був виступ старшого радника МСОП із питань всесвітньої спадщини п. Пітера Шейді, який, зокрема, відмітив провідну роль України в започаткуванні, розвитку та охороні унікального серійного транснаціонального об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

За результатами зустрічі домовлено про наступні першочергові кроки щодо забезпечення всіх відповідних заходів для збереження та захисту культурних надбань від руйнувань, а також фіксації всіх злочинів агресора проти культурної спадщини в Україні. Вони включали і можливість залучення коштів із спеціальних фондів ЮНЕСКО щодо невідкладного реагування в критичних обставинах. Також запропоновано створити інформаційну мережу для надання підтримки міжнародних спеціалістів та експертів зі збереження, консервації та реставрації культурних пам’яток.

 

Новини

Працівника Карпатського біосферного заповідника обрано експертом Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо читачам, що цьогоріч, на 24 сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, а саме 22 листопада, сталася історична подія – Україну вперше обрали до Комітету Всесвітньої Спадщини (КВС). Тепер наша країна, за підтримки інших 20-х членів КВС, матиме більше можливостей для збереження об’єктів спадщини в умовах […]

  • Без категорії

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ. З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії […]

  • круглі столи

12 листопада Карпатському заповіднику виповнюється 55 років!

Цього року наша установа відзначає  одразу два ювілеї – 55 років з дня створення Карпатського заповідника та 30 років набуття статусу біосферного заповідника (26 листопада). Сьогодні Карпатський біосферний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення. З часу створення тут проведено понад двадцять міжнародних науково-практичних конференцій, рекомендації яких лягли в основу ухвалення цілої низки законів та […]

  • Без категорії