Консультаційна зустріч Центру Всесвітньої Спадщини з представниками об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Культурний сектор Центру Всесвітньої Спадщини 9 березня організував консультаційну онлайн-зустріч із представниками об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні. Метою зустрічі був збір оперативної інформації щодо поточного стану об’єктів спадщини, наявних загроз і небезпек у контексті російської агресії, а також напрацювання плану дій та обговорення наступних кроків для забезпечення належної їх охорони.

До зустрічі запрошено представників усіх об’єктів спадщини ЮНЕСКО в Україні, яких загалом сім. Після вітань і слів підтримки від Директора Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО п. Лазаре Елондо Ассомо та помічника Генерального директора з питань культури п. Ернесто Оттоне, заслухано Катерину Чуєву, заступницю міністра культури та інформаційної політики України. Вона детально описала ситуацію в країні та розповіла про заходи, які вживаються для забезпечення збереження культурної спадщини, а також щодо введення в дію онлайн платформи для фіксації свідчень про пошкодження і руйнування культурних об’єктів. Особливу увагу заступниця приділила використанню емблеми блакитного щита ЮНЕСКО, як символу всесвітнього захисту позначених місць.

Далі представники всіх українських об’єктів спадщини ЮНЕСКО коротко описали ситуацію на місцях та розповіли про роботу щодо захисту об’єктів і вжиті превентивні заходи. Представники Центру Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО оцінили відмінну роботу волонтерів, а особливо зразковість та злагодженість дій у Львові, як прикладу роботи в подібних обставинах.

Єдиний в Україні об’єкт всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» на зустрічі, за дорученням Міндовкілля, представляли працівники Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда та Ірина Йонаш. Вони проінформували присутніх, що наразі прямої і безпосередньої загрози нашим складовим частинам немає. Проте російська агресія та воєнні події в Україні спричиняють опосередковану небезпеку та серйозні виклики для збереження зазначеного вище об’єкта.

Заключним був виступ старшого радника МСОП із питань всесвітньої спадщини п. Пітера Шейді, який, зокрема, відмітив провідну роль України в започаткуванні, розвитку та охороні унікального серійного транснаціонального об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

За результатами зустрічі домовлено про наступні першочергові кроки щодо забезпечення всіх відповідних заходів для збереження та захисту культурних надбань від руйнувань, а також фіксації всіх злочинів агресора проти культурної спадщини в Україні. Вони включали і можливість залучення коштів із спеціальних фондів ЮНЕСКО щодо невідкладного реагування в критичних обставинах. Також запропоновано створити інформаційну мережу для надання підтримки міжнародних спеціалістів та експертів зі збереження, консервації та реставрації культурних пам’яток.

 

Новини

Оприлюднено переможців конкурсу проєктів

Проєкт «Підтримка природоохоронних територій України» оприлюднив переможців грантової програми для ініціатив громад, що проживають в межах або поблизу цільових територій проєкту. Так на межі території Карпатського біосферного заповідника фінансову підтримку отримають 5 громадських ініціатив – дві на території гірської Рахівщини та три в Тячівському районі. В Рахівському районі виконуватимуться наступні проєкти: «Збереження унікальних гірських викошуваних […]

  • Міжнародна співпраця

ОНОВЛЕНО СКЛАД НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ РАДИ КБЗ

У зв’язку зі зміною керівника установи, оновлено склад науково-технічної ради Карпатського біосферного заповідника. Загалом до неї входить 25 осіб, з яких чотирнадцять – працівники установи й одинадцять – представники наукових установ, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Новим головою Ради став директор заповідника, заслужений природоохоронець України Микола РИБАК. До речі, в останній тиждень минулого […]

  • Без категорії

Зимові наукові дослідження у Кузії

Під час зимових досліджень науковців Карпатського біосферного заповідника в Кузійському заповідному урочищі виявлено місця поширення білих “волохатих” утворень на мертвих гілках і коріннях. Ознайомившись з літературою, визначили, що вони спричинені життєдіяльністю гриба Exidiopsis effusa. Присутність цього виду гриба за певних кліматичних умов сприяє утворенню на мертвій деревині так званого білого волохатого утворення. У літературі таке […]

  • Екологія