Міжнародна науково-практична конференція «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку»

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку» (до 55-річчя створення Карпатського заповідника та 30-річчя створення в Україні біосферних заповідників (резерватів)), яка відбудеться 11-13 жовтня 2023 року в м. Рахів Закарпатської обл.

Для розгляду пропонуються наступні питання:
1. Проблеми становлення та розвитку мережі біосферних заповідників і біосферних резерватів ЮНЕСКО в Україні.
2. Роль науки в розробці та формуванні новітньої теоретико-методологічної бази для розвитку заповідної справи.
3. Національна мережа територій і об’єктів природно-заповідного фонду: етапи інституціоналізації.
4. Роль установ природно-заповідного фонду та інших природоохоронних територій у відновленні порушених російською військовою агресією екосистем та екологічної реставрації деградованих війною земель.
5. Проблеми вдосконалення управління, матеріально-технічного, фінансового та кадрового забезпечення установ природно-заповідного фонду та збереження інших природоохоронних територій.
6. Стимулюючі механізми розвитку заповідної справи: формування природоохоронних громадських практик.
7. Транскордонні біосферні резервати ЮНЕСКО – проблеми і перспективи.

Додаткова інформація – у першому повідомленні.

Оргкомітет конференції

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження