Міжнародний семінар щодо управління об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

 

Напередодні відбувся дуже важливий захід, присвячений майбутньому об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» (далі – Спадщина). Мова йде про онлайн-семінар за участі представників країн-учасниць даного Об’єкта, Комітету з питань всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та Міжнародного союзу охорони природи (IUCN). Україну на даному заході представляли науковці Карпатського біосферного заповідника, а саме автор цих рядків і Вікторія Губко, а також голова ГО «Дунайсько-Карпатська програма» Богдан Проць. Ключовим питанням семінару було обговорення результатів технічного огляду Настанов з управління буферними зонами об’єкта Спадщини. Попередньо цей документ упродовж кількох років напрацьовувався в рамках країн-учасниць, після чого був переданий для перевірки до МСОП. Її результати були оприлюднені на семінарі і потягнули за собою жваву дискусію. Кілька країн-учасниць зауважили, що вимоги МСОП до Настанов є занадто жорсткими і запропонували їх дещо пом’якшити. Кінцеве рішення полягало в продовженні консультацій усіх зацікавлених сторін.

Важливими питаннями порядку денного семінару були також моніторинг об’єкта Спадщини і зміна меж окремих його складових частин. Українська сторона наголосила, що питання змін чи модифікацій меж є актуальним для окремих наших ділянок. Більш детально ці питання розглядатимуться на цьогорічному засіданні Спільного Комітету з Управління об’єктом Спадщини, яке відбудеться в Італії.

Останнім пунктом програми семінару було обговорення зауважень МСОП щодо господарювання в окремих складових частинах об’єкта Спадщини. Зокрема розглядалася ситуація в Ужанському національному природному парку, де за інформацією, яка надійшла від місцевої адміністрації ще в 2018 році, може проводитися різноманітна лісогосподарська діяльність у межах буферної зони складової частини «Стужиця-Ужок». Представники України запевнили, що дана інформація зараз не відповідає дійсності, в першу чергу тому, що суперечить чинному законодавству.

Василь Покиньчереда, заст. начальника відділу НДР і міжнародної співпраці КБЗ

 

На фото: скріншоти зроблені під час міжнародного семінару.

 

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження