Нас відвідали колеги

Протягом 3-4 квітня з ознайомчим візитом на території КБЗ перебувала делегація Черемоського НПП. У складі делегації був особисто директор парку Єрема Р.І., а також начальник відділу рекреаційного благоустрою Мороз В.В. з двома фахівчинями з рекреації (Грамажора О.М. та Іліщук І.В.) та однією фахівчинею з екоосвіти (Колидряк Т.І.). Гості ознайомилися з територією центральної садиби заповідника та дендропарку, відвідали фенологічну лабораторію, екостежку «Поважай природу», рекреаційний пункт «Водоспад здоров’я» та оглянули Музей екології гір та історії природокористування в українських Карпатах а також побували на форелевому господарстві Трибушанського ПНД відділення та завітали до Центру Європи і відвідали однойменний екологоосвітній цент КБЗ. Плідним та інформативним було спілкування з керівництвом установи – директором Рибаком М.П. та заступником директора з наукової роботи Гамором Ф.Д.., начальницями відділів екоосвіти і зв’язків з громадськістю та рекреації, а також відділу наукових основ сталого розвитку, підготовки та реалізації грантових проектів. Особливу цікавість викликали теми рекреаційного облаштування та ведення рекреаційної діяльності, нові тенденції в екологоосвітній діяльності а також робота в рамках міжнародних проектів та участь в міжнародних програмах. Також було обговорено ситуацію щодо співпраці з громадами та питання сплати земельного податку і механізми співфінансування громадами заходів на території природоохоронних установ.
Загалом було обговорено багато цікавих тем, проте, як завжди, на все не вистачило часу. Черемоський НПП є досить молодою і відносно невеликою але дуже цікавою природоохоронною установою, яка активно розвивається і намагається переймати досвід та кращі практики в досвідчених колег. Гості отримали друковану продукцію установи і обмінялися контактами з фахівцями відповідних напрямків для продовження спілкування в робочому порядку. Це дуже хороша практика проведення таких візитів, яка дійсно дає можливість краще познайомитися з іншими учасниками родини природоохоронних територій та налагодити більш тісні зв’язки для співпраці та підтримки.

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта