Як ми проводимо інвентаризацію деревостану пралісів

В Угольсько-Широколужанському масиві біосферного заповідника ми охороняємо 8, 8 тисяч га букових пралісів. Така велика площа, особливості гірського рельєфу та значний перепад висот (від 500 до 1200 м.н.р.м.), сприяє великому різноманіттю грунтово-кліматичних умов, а отже і різноманіттю структури первісних бучин.
Які особливості бучин на прирічкових терасах? Чим їх будова і видове багатство відрізняється від букових лісів на гірських схилах? Як відновити порушені лісові екосистеми у аналогічних умовах?
Працівники лабораторії лісознавства Карпатського біосферного заповідника за участі інспекторів Угольського відділення заповідника проводять інвентаризацію деревостану, опис дерев за класифікацією Міжнародної спілки лісових дослідних організацій IUFRO та визначення габітатної структури деревостану на постійних наукових полігонах, що розташовані на березі річки Мала Уголька.
Мирослав Кабаль, завідувач лабораторії лісознавства Карпатського біосферного заповідника 
Фото Руслана Глеба і Мирослава Кабаля

Новини

Напередодні завершилося вже друге в цьому році засідання Спільного Комітету з Управління (СКУ) об’єктом всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи» (далі – Спадщина). Нагадаємо, що даний серійний і транснаціональний об’єкт включає 94-и складові частини, які знаходяться у 18 європейських країнах. Перше засідання відбулося 23 лютого в онлайн-режимі […]

  • Міжнародна співпраця

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів З початком повномасштабних бойових дій Карпатський біосферний заповідник не залишається осторонь та всіляко допомагає Збройним силам України. Двадцять сім співробітників заповідника, які раніше стояли на захисті заповідних територій, пішли до лав ЗСУ. Більшість з них перебувають у зоні бойових дій, ризикують своїм життям та виконують важливі […]

  • Без категорії