Оформлено нову екологічну стежку

Тематична стежка «Поважай природу» створена на центральній садибі заповідника в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив». Стежка розкриває концепцію «Поважай природу», принципи якої розроблені Європейським товариством дикої природи (Wilderness).

Екотежка починається біля основного еколого-освітнього центра заповідника – Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах. Основними природними принадами на ній є: ліс мішаного типу, природний водотік – потік Підділ, невеликі сінокісні лучні ділянки з різноманітною флорою.

Інфраструктура, створена заповідником у попередні роки, – колекційна ділянка з альпінарієм і дендропарком, рекреаційна зона «Водоспад здоров’я» – також виступають туристичними принадами.

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет «Що можна залишити в лісі?» та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички.

Інтерактивна гра-макет «Знайди домівку» складається з ігрового поля, на якому розміщені зображення тварин, трьох типів екосистем – ліс, водна екосистема (річка) та лука, –  а також зображення смітних контейнерів. Біля кожного зображення закріплені шнурки зеленого, жовтого, синього та червоного кольору. Завдання – зібрати тварин, типових для певного типу екосистеми, шнурком відповідного кольору, а сміття – відправити у контейнер, адже йому не місце у природному середовищі.

Макет «Що можна залишити в лісі?» містить приклади туристичного забруднення, які нерідко несвідомі туристи залишають на маршрутах  та рекреаційних зонах, інформацію щодо впливу конкретного виду побутових  відходів на довкілля (текстові анотації). Для макету обраний заголовок-провокація «Що можна залишити в лісі?». Після ознайомлення з інформацією щодо впливу побутових  відходів на довкілля відвідувач приходить до висновку, що залишати в природному середовищі можна тільки недоторкану природу. Такий висновок остаточно підтверджує теза «Забери все до цивілізації!» в другій частині макету.

Макети розроблені працівницями відділу еколого-освітньої роботи та зв’язків з громадськістю КБЗ.

Готель для комах викликає у відвідувачів особливу цікавість. Надіємось, що новостворене «житло» сподобається і комахам.

Таблички «Поважай природу» весь час підштовхують відвідувачів до екологічно дружньої поведінки під час мандрівки.

Облаштування екостежки створило додаткові можливості для еколого-освітньої роботи зі школярами (проведення заходів, тематичних екскурсій, екологічних ігор), сімейного відпочинку місцевих жителів, туристів.

Мандруйте територією заповідника, але не забувайте бути Еко!

 

 

 

 

 

 

Новини

Долина нарцисів – це не просто мальовничий куточок Закарпаття, а унікальне місце, яке щовесни приваблює тисячі туристів своїм білосніжним квітковим килимом. Щоб зробити відвідування комфортним і незабутнім, ми активно працюємо над оновленням інфраструктури: покращуємо доріжки та клумби, облаштовуємо зручні оглядові майданчики та розширюємо зону для відпочинку. Що вже зроблено: – Відремонтовані дерев’яні оглядові містки, щоб […]

  • Без категорії

На Тисі помічено зграйку крехів

Нещодавно на річці Тиса, неподалік центральної садиби Карпатського біосферного заповідника, помітили групу незвичайних птахів — великих крехів (Mergus merganser). Ці елегантні качки із загостреними дзьобами щороку прилітають сюди зимувати, створюючи справжню природну виставу для уважних спостерігачів. Великий крех — це значний за розмірами птах: його розмах крил може досягати майже метра, а вага — півтора […]

  • Тварини
  • Дослідження
  • Річки

Оновлена інфраструктура біля “Водоспаду здоров’я”

Карпатський біосферний заповідник продовжує роботу над покращенням умов для відвідувачів та збереженням природної спадщини. З метою забезпечення комфорту та безпеки гостей завершено оновлення інфраструктури біля “Водоспаду здоров’я”. У рамках робіт було проведено  встановлення нових дерев’яних сходів для зручного доступу до альтанки,  облаштування містка з поручнями для безпечного пересування до джерела,  благоустрій території з метою забезпечення […]

  • Інфрастроктура