Оформлено нову екологічну стежку

Тематична стежка «Поважай природу» створена на центральній садибі заповідника в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив». Стежка розкриває концепцію «Поважай природу», принципи якої розроблені Європейським товариством дикої природи (Wilderness).

Екотежка починається біля основного еколого-освітнього центра заповідника – Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах. Основними природними принадами на ній є: ліс мішаного типу, природний водотік – потік Підділ, невеликі сінокісні лучні ділянки з різноманітною флорою.

Інфраструктура, створена заповідником у попередні роки, – колекційна ділянка з альпінарієм і дендропарком, рекреаційна зона «Водоспад здоров’я» – також виступають туристичними принадами.

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет «Що можна залишити в лісі?» та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички.

Інтерактивна гра-макет «Знайди домівку» складається з ігрового поля, на якому розміщені зображення тварин, трьох типів екосистем – ліс, водна екосистема (річка) та лука, –  а також зображення смітних контейнерів. Біля кожного зображення закріплені шнурки зеленого, жовтого, синього та червоного кольору. Завдання – зібрати тварин, типових для певного типу екосистеми, шнурком відповідного кольору, а сміття – відправити у контейнер, адже йому не місце у природному середовищі.

Макет «Що можна залишити в лісі?» містить приклади туристичного забруднення, які нерідко несвідомі туристи залишають на маршрутах  та рекреаційних зонах, інформацію щодо впливу конкретного виду побутових  відходів на довкілля (текстові анотації). Для макету обраний заголовок-провокація «Що можна залишити в лісі?». Після ознайомлення з інформацією щодо впливу побутових  відходів на довкілля відвідувач приходить до висновку, що залишати в природному середовищі можна тільки недоторкану природу. Такий висновок остаточно підтверджує теза «Забери все до цивілізації!» в другій частині макету.

Макети розроблені працівницями відділу еколого-освітньої роботи та зв’язків з громадськістю КБЗ.

Готель для комах викликає у відвідувачів особливу цікавість. Надіємось, що новостворене «житло» сподобається і комахам.

Таблички «Поважай природу» весь час підштовхують відвідувачів до екологічно дружньої поведінки під час мандрівки.

Облаштування екостежки створило додаткові можливості для еколого-освітньої роботи зі школярами (проведення заходів, тематичних екскурсій, екологічних ігор), сімейного відпочинку місцевих жителів, туристів.

Мандруйте територією заповідника, але не забувайте бути Еко!

 

 

 

 

 

 

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта