Оформлено нову екологічну стежку

Тематична стежка «Поважай природу» створена на центральній садибі заповідника в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив». Стежка розкриває концепцію «Поважай природу», принципи якої розроблені Європейським товариством дикої природи (Wilderness).

Екотежка починається біля основного еколого-освітнього центра заповідника – Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах. Основними природними принадами на ній є: ліс мішаного типу, природний водотік – потік Підділ, невеликі сінокісні лучні ділянки з різноманітною флорою.

Інфраструктура, створена заповідником у попередні роки, – колекційна ділянка з альпінарієм і дендропарком, рекреаційна зона «Водоспад здоров’я» – також виступають туристичними принадами.

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет «Що можна залишити в лісі?» та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички.

Інтерактивна гра-макет «Знайди домівку» складається з ігрового поля, на якому розміщені зображення тварин, трьох типів екосистем – ліс, водна екосистема (річка) та лука, –  а також зображення смітних контейнерів. Біля кожного зображення закріплені шнурки зеленого, жовтого, синього та червоного кольору. Завдання – зібрати тварин, типових для певного типу екосистеми, шнурком відповідного кольору, а сміття – відправити у контейнер, адже йому не місце у природному середовищі.

Макет «Що можна залишити в лісі?» містить приклади туристичного забруднення, які нерідко несвідомі туристи залишають на маршрутах  та рекреаційних зонах, інформацію щодо впливу конкретного виду побутових  відходів на довкілля (текстові анотації). Для макету обраний заголовок-провокація «Що можна залишити в лісі?». Після ознайомлення з інформацією щодо впливу побутових  відходів на довкілля відвідувач приходить до висновку, що залишати в природному середовищі можна тільки недоторкану природу. Такий висновок остаточно підтверджує теза «Забери все до цивілізації!» в другій частині макету.

Макети розроблені працівницями відділу еколого-освітньої роботи та зв’язків з громадськістю КБЗ.

Готель для комах викликає у відвідувачів особливу цікавість. Надіємось, що новостворене «житло» сподобається і комахам.

Таблички «Поважай природу» весь час підштовхують відвідувачів до екологічно дружньої поведінки під час мандрівки.

Облаштування екостежки створило додаткові можливості для еколого-освітньої роботи зі школярами (проведення заходів, тематичних екскурсій, екологічних ігор), сімейного відпочинку місцевих жителів, туристів.

Мандруйте територією заповідника, але не забувайте бути Еко!

 

 

 

 

 

 

Новини

Працівника Карпатського біосферного заповідника обрано експертом Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо читачам, що цьогоріч, на 24 сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, а саме 22 листопада, сталася історична подія – Україну вперше обрали до Комітету Всесвітньої Спадщини (КВС). Тепер наша країна, за підтримки інших 20-х членів КВС, матиме більше можливостей для збереження об’єктів спадщини в умовах […]

  • Без категорії

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ. З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії […]

  • круглі столи

12 листопада Карпатському заповіднику виповнюється 55 років!

Цього року наша установа відзначає  одразу два ювілеї – 55 років з дня створення Карпатського заповідника та 30 років набуття статусу біосферного заповідника (26 листопада). Сьогодні Карпатський біосферний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення. З часу створення тут проведено понад двадцять міжнародних науково-практичних конференцій, рекомендації яких лягли в основу ухвалення цілої низки законів та […]

  • Без категорії