Оформлено нову екологічну стежку

Тематична стежка «Поважай природу» створена на центральній садибі заповідника в рамках проєкту «Природу поважай – навчайся і навчай» програми «Зелене партнерство» за фінансування Лісової служби США, сприяння та координації благодійного фонду «Фонд громадських ініціатив». Стежка розкриває концепцію «Поважай природу», принципи якої розроблені Європейським товариством дикої природи (Wilderness).

Екотежка починається біля основного еколого-освітнього центра заповідника – Музею екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах. Основними природними принадами на ній є: ліс мішаного типу, природний водотік – потік Підділ, невеликі сінокісні лучні ділянки з різноманітною флорою.

Інфраструктура, створена заповідником у попередні роки, – колекційна ділянка з альпінарієм і дендропарком, рекреаційна зона «Водоспад здоров’я» – також виступають туристичними принадами.

У рамках проєкту на екостежці встановлені інтерактивний макет «Що можна залишити в лісі?» та інтерактивна екологічна гра «Знайди домівку», 4 таблички «Поважай природу», дороговкази, готель для комах, інформаційні таблички.

Інтерактивна гра-макет «Знайди домівку» складається з ігрового поля, на якому розміщені зображення тварин, трьох типів екосистем – ліс, водна екосистема (річка) та лука, –  а також зображення смітних контейнерів. Біля кожного зображення закріплені шнурки зеленого, жовтого, синього та червоного кольору. Завдання – зібрати тварин, типових для певного типу екосистеми, шнурком відповідного кольору, а сміття – відправити у контейнер, адже йому не місце у природному середовищі.

Макет «Що можна залишити в лісі?» містить приклади туристичного забруднення, які нерідко несвідомі туристи залишають на маршрутах  та рекреаційних зонах, інформацію щодо впливу конкретного виду побутових  відходів на довкілля (текстові анотації). Для макету обраний заголовок-провокація «Що можна залишити в лісі?». Після ознайомлення з інформацією щодо впливу побутових  відходів на довкілля відвідувач приходить до висновку, що залишати в природному середовищі можна тільки недоторкану природу. Такий висновок остаточно підтверджує теза «Забери все до цивілізації!» в другій частині макету.

Макети розроблені працівницями відділу еколого-освітньої роботи та зв’язків з громадськістю КБЗ.

Готель для комах викликає у відвідувачів особливу цікавість. Надіємось, що новостворене «житло» сподобається і комахам.

Таблички «Поважай природу» весь час підштовхують відвідувачів до екологічно дружньої поведінки під час мандрівки.

Облаштування екостежки створило додаткові можливості для еколого-освітньої роботи зі школярами (проведення заходів, тематичних екскурсій, екологічних ігор), сімейного відпочинку місцевих жителів, туристів.

Мандруйте територією заповідника, але не забувайте бути Еко!

 

 

 

 

 

 

Новини

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів З початком повномасштабних бойових дій Карпатський біосферний заповідник не залишається осторонь та всіляко допомагає Збройним силам України. Двадцять сім співробітників заповідника, які раніше стояли на захисті заповідних територій, пішли до лав ЗСУ. Більшість з них перебувають у зоні бойових дій, ризикують своїм життям та виконують важливі […]

  • Без категорії

Проведено наукові експедиції у Долину нарцисів

На сьогоднішній день Долина нарцисів потерпає від низки екологічних проблем, які пов’язані з колишнім господарюванням, оскільки даються взнаки зміни у гідрологічному режимі внаслідок проведення на початку 70-х років минулого століття осушувальних робіт та вирубка лісів на всій території водозбірного басейну. Результатом є відчутні негативні зміни у видовому складі рослинних угруповань урочища: зменшується участь у складі […]

  • Екологія

Проведено засідання Координаційно ради

У п’ятницю, 19 травня, відбулося засідання Рахівського сектору Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника. Окрім працівників КБЗ, участь у засіданні взяли: Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук і Рахівський міський голова Віктор Медвідь. Ключовим питанням порядку денного був земельний податок. Його озвучив директор Карпатського біосферного заповідника, голова Координаційної ради Микола Рибак. Він проінформував присутніх про перспективи сплати […]

  • Без категорії