ОНОВЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Напередодні в Карпатському біосферному заповіднику директор КБЗ Микола Рибак провів робочу нараду за участі заступника директора Миколи Тафія, в.о. начальника відділу господарсько-технічного забезпечення Геннадія Белова, заступника начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародного співробітництва Василя Покиньчереди та бригадира будівельників Андрія Вергуна. Обговорено хід виконання ремонтно-будівельних робіт із реконструкції та капітального ремонту будівель на центральній садибі заповідника. Узгоджено комунікацію та взаємодію сторін, а також обговорено інші виробничі питання, що безумовно сприятиме якнайшвидшому досягненню поставлених цілей.

Як ми зазначали у попередніх дописах, на території КБЗ здійснюється реалізація українсько-німецького проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», який упроваджується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) та фінансується Кредитною Установою для Відбудови (KfW). Сьогодні долучилося Франкфуртське зоологічне товариство (ФЗТ), яке тісно афілійовано із зазначеним вище проєктом. Взаємовигідна кооперація, яка триває вже два роки, базується на Меморандумі про взаємопорозуміння та співробітництво між ФЗТ та КБЗ, який було укладено 1 березня 2022 року.

Франкфуртське зоологічне товариство – це міжнародна природоохоронна організація зі штаб-квартирою в Німеччині, яка впродовж десятиліть упроваджує природоохоронні проєкти на важливих природних територіях Африки, Південної Америки, Південно-Східної Азії та Європи. Європейська програма Товариства займається питаннями охорони великих природних регіонів, переважно, в Східній Європі. ФЗТ вже більше двох десятиліть підтримує українську природоохоронну діяльність, надаючи технічну та матеріальну допомогу установам природно-заповідного фонду.Особливо активно ця організація працює в Карпатському регіоні, що містить одні з найбільш незайманих і важливих екологічних територій Європи.

Одним із ключових напрямків допомоги ФЗТ є будівництво, ремонт та реконструкція інфраструктури природоохоронних територій, зокрема адміністративних будівель, візит-центрів, постів інспекторів з охорони природи тощо. Будівельні роботи також включають фінансування виготовлення проєктно-кошторисної документації, проходження відповідних технічних висновків, експертиз, супровід оформлення дозвільної документації, а також ведення авторського та технічного нагляду.

У цьому контексті ФЗТ взяло на себе зобов’язання профінансувати ремонт частини споруд на території Центральної садиби Карпатського біосферного заповідника (м. Рахів), які перебувають в аварійному чи передаварійному стані. У 2022 р. проведено роботи з реконструкції даху Музею екології гір, будівля якого знаходилася в найбільш критичному стані. На цей рік заплановано проведення капітального ремонту фасадів та встановлення нових віконних конструкцій на трьох адмінбудівлях, а ще на одній – повна  заміну даху. Важливо зазначити, що усі роботи проводитимуться з використанням сучасних енергоефективних технологій і матеріалів.

Стосовно ремонту даху, то роботи вже активно ведуться. Очікуваний термін їх завершення становить близько трьох місяців. Усі будівельні роботи проводять працівники львівської фірми «ЗАХІД ГРУП».

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта