ОНОВЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Напередодні в Карпатському біосферному заповіднику директор КБЗ Микола Рибак провів робочу нараду за участі заступника директора Миколи Тафія, в.о. начальника відділу господарсько-технічного забезпечення Геннадія Белова, заступника начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародного співробітництва Василя Покиньчереди та бригадира будівельників Андрія Вергуна. Обговорено хід виконання ремонтно-будівельних робіт із реконструкції та капітального ремонту будівель на центральній садибі заповідника. Узгоджено комунікацію та взаємодію сторін, а також обговорено інші виробничі питання, що безумовно сприятиме якнайшвидшому досягненню поставлених цілей.

Як ми зазначали у попередніх дописах, на території КБЗ здійснюється реалізація українсько-німецького проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», який упроваджується в рамках Німецької Фінансової Кооперації (FC) та фінансується Кредитною Установою для Відбудови (KfW). Сьогодні долучилося Франкфуртське зоологічне товариство (ФЗТ), яке тісно афілійовано із зазначеним вище проєктом. Взаємовигідна кооперація, яка триває вже два роки, базується на Меморандумі про взаємопорозуміння та співробітництво між ФЗТ та КБЗ, який було укладено 1 березня 2022 року.

Франкфуртське зоологічне товариство – це міжнародна природоохоронна організація зі штаб-квартирою в Німеччині, яка впродовж десятиліть упроваджує природоохоронні проєкти на важливих природних територіях Африки, Південної Америки, Південно-Східної Азії та Європи. Європейська програма Товариства займається питаннями охорони великих природних регіонів, переважно, в Східній Європі. ФЗТ вже більше двох десятиліть підтримує українську природоохоронну діяльність, надаючи технічну та матеріальну допомогу установам природно-заповідного фонду.Особливо активно ця організація працює в Карпатському регіоні, що містить одні з найбільш незайманих і важливих екологічних територій Європи.

Одним із ключових напрямків допомоги ФЗТ є будівництво, ремонт та реконструкція інфраструктури природоохоронних територій, зокрема адміністративних будівель, візит-центрів, постів інспекторів з охорони природи тощо. Будівельні роботи також включають фінансування виготовлення проєктно-кошторисної документації, проходження відповідних технічних висновків, експертиз, супровід оформлення дозвільної документації, а також ведення авторського та технічного нагляду.

У цьому контексті ФЗТ взяло на себе зобов’язання профінансувати ремонт частини споруд на території Центральної садиби Карпатського біосферного заповідника (м. Рахів), які перебувають в аварійному чи передаварійному стані. У 2022 р. проведено роботи з реконструкції даху Музею екології гір, будівля якого знаходилася в найбільш критичному стані. На цей рік заплановано проведення капітального ремонту фасадів та встановлення нових віконних конструкцій на трьох адмінбудівлях, а ще на одній – повна  заміну даху. Важливо зазначити, що усі роботи проводитимуться з використанням сучасних енергоефективних технологій і матеріалів.

Стосовно ремонту даху, то роботи вже активно ведуться. Очікуваний термін їх завершення становить близько трьох місяців. Усі будівельні роботи проводять працівники львівської фірми «ЗАХІД ГРУП».

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта