Проведено засідання Координаційно ради

У п’ятницю, 19 травня, відбулося засідання Рахівського сектору Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника. Окрім працівників КБЗ, участь у засіданні взяли: Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук і Рахівський міський голова Віктор Медвідь. Ключовим питанням порядку денного був земельний податок. Його озвучив директор Карпатського біосферного заповідника, голова Координаційної ради Микола Рибак. Він проінформував присутніх про перспективи сплати земельного податку у 2023 р. і порядок погашення боргу за 2022 р. Окремо директор зупинився на питанні виникнення заборгованості і можливостей установи щодо її усунення. Зокрема, він зазначив, що Міндовкілля звернулося з офіційним листом до Мінфіну щодо виділення додаткових коштів для повного погашення боргу та виплати земельного податку в повному обсязі у поточному році. У свою чергу голови територіальних громад заявили, що земельний податок є для них надзвичайно важливим, оскільки формує значну частину місцевих бюджетів. Вони наголосили на необхідності якнайшвидшого вирішення цієї болючої проблеми.

Наступним розглядалося питання проведення капітального ремонту дороги протипожежного призначення по туристичному маршруту КПП «Білий» – ур. Сідловина під Говерлою. Ця дорога є вкрай важливою як для Богданської територіальної громади, так і Карпатського біосферного заповідника. З нею пов’язана низка планів місцевого соціально-економічного розвитку, зокрема щодо туризму й рекреації. Попередньо обговорювався варіант реконструкції цієї дороги, але з’ясувалося, що його неможливо реалізувати у зв’язку з високою вартістю і дуже жорсткими вимогами, яких в умовах природоохоронної території дотриматися дуже складно. Крім того, під час  війни неможливо отримати необхідне для реконструкції фінансування, тому було прийнято рішення провести капітальний ремонт цієї стратегічної комунікації.

Третім питанням порядку денного було обговорення доцільності підготовки проєкту для фінансування в рамках Програми Євросоюзу «Лайф» із рекультивації сміттєзвалища на березі Тиси в м. Рахові та проєктування й будівництва сміттєпереробного заводу для громад Рахівського району у селищі Великий Бичків. Усі учасники погодилися, що такий проєкт є вкрай необхідним для усієї Рахівщини, оскільки проблема збору і утилізації твердих побутових відходів тут до цього часу не вирішена.

На завершення засідання Рахівський міський голова Віктор Медвідь зачепив тему благоустрою численних мінеральних джерел, якими славиться наш район. Було вирішено створити робочу групу, яка б зайнялася цією важливою справою.

Підсумовуючи, зазначимо, що з усіх згаданих вище питань були прийняті відповідні рішення.

 

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта