Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти.
Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в еколого-освітньому центрі «Центр Європи» та на базі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 на тему «Земля – наш спільний дім». Учасниками заходу у центрі Європи стали учні 5-8-х класів Богданського ЗЗСО І-ІІІ ст., а в школі – учні 4-х, 7-8-х та 10-х класів.
На заняттях школярі послухали розповіді про екологічне свято та Карпатський біосферний заповідник і переглянули відеоролик «Наша планета – Земля. Бережімо її!».
Частину занять зайняла робота з тематичними розмальовками Інституту еколого-релігійних студій (м. Ужгород). Їх діти розфарбували у яскраві кольори та виконали чимало завдань: розв’язали головоломки та кросворди і склали прислів’я про Землю.
За допомогою дидактичних ігор та лепбука «На шляху до Zero Waste» вчилися сортувати сміття. Зрозуміли практичність компостування органічних відходів. Граючи в гру «Супермаркет» діти намагались скупитись без поліетиленових пакетів.
В еколого-освітньому центрі школярі пройшли веселий квест «Врятуємо нашу планету». Одним із елементів квесту були екологічні ігри «Посади дерево на березі річки» та «Лісник і браконьєр». Ігри сприяють не лише отриманню та закріпленню нових знань, а також формують навички неруйнівного поводження в довкіллі.
Завдяки роботі з постером «Мої обіцянки Землі» кожен учень мав змогу дати обіцянку планеті: посадити дерево, очистити від сміття берег річки, використовувати багаторазові сумки; економити воду та електроенергію.

Мар’яна Беднар,
Провідний фахівець
еколого-освітнього центру
«Центр Європи»

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Відбулося чергове засідання Координаційної ради

16 квітня ц. р. відбулося чергове засідання Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника (КБЗ) під головуванням директора установи Микола Рибака. Захід розпочався із вшанування хвилиною мовчання всіх жертв російської агресії проти України. Частина членів ради працювала в традиційному форматі, у той час як решту брали участь у засіданні дистанційно з використанням платформи ZOOM. Наша установа впродовж […]

  • круглі столи