ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВАМИ УГЛЯНСЬКОЇ ТА НЕРЕСНИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД.

27 вересня 2022 року директор Карпатського біосферного заповідника Микола РИБАК провів зустрічі з головами та депутатами Углянської та Нересницької територіальних громад.

 

В ході зустрічі обговорено ряд важливих питань пов’язаних з діяльністю Карпатського біосферного заповідника на території згаданих громад. Зокрема директор заповідника дав чіткі відповіді на стурбованість населення стосовно забезпечення паливними дровами на опалювальний період, зокрема і за рахунок проведення санітарно-оздоровчих заходів у Груниківському лісництві Брустурянського держлісгоспу територія якого відповідно до Указу Президента України № 5/2022 «Про зміну меж території Карпатського біосферного заповідника від 02 січня 2022 року» ввійшла до складу земель природо-заповідного фонду заповідника та роз’яснив ситуацію яка склалася зі сплатою земельного податку у 2022 році.

 

Стосовно забезпечення паливними дровами населення за рахунок проведення санітарних рубок у Груниківському лісництві - зоні антропогенних ландшафтів Карпатського біосферного заповідника, то уже завтра відбудеться науково-технічна рада в заповідника яка і розгляне це питання, щодо проведення санітарних рубок на території Угольського ПНДВ то ми очікуємо на отримання дозвільних документів у Міндовкілля України – розповів Микола Рибак.

 

Щодо сплати земельного податку заповідником у 2022 та 2023 роках, враховуючи критично низьке фінансування заповідника з Державного бюджету України в умовах воєнного стану, директор заповідника звернувся до голів громад з пропозицією переглянути вже прийняті рішення і надати пільги заповіднику із сплати земельного податку.

 

В ході розмови, голови громад Немеш І.І. і Гасинець В.І. інформували директора заповідника про те, що громадяни Углянської та Нересницької територіальних громад глибоко стурбовані рішенням Президента України стосовно розширення (зміни меж) КБЗ за рахунок Груниківського лісництва (с. Угля) та земель Тарасівського лісництва (с. Широкий Луг) побоюючись, що отримання паливних дров, проведення на цих територіях традиційного господарювання та використання природних ресурсів будуть заборонені. Для роз’яснення цих питань, домовилися уже на другий тиждень зустрітися з громадою і надати вичерпні відповіді на всі поставлені питання.

 

До розмови долучився п. Мішель Якобі, який сам із Німеччини, але вже довгий час живе в Україні та відроджує буйволів на Закарпатті. Заповідником укладено з ним угоду про співпрацю щодо перебування буйволів у «Долині нарцисів» Сьогодні це 4 буйволи які є власністю заповідника та 8 – власних п. Мішеля.

Домовилися продовжувати співпрацю і враховуючи, що Мішель перейшов на постійне місце проживання в с. Широкий луг і до часу створення відповідних умов для зимівлі буйволів у Долині нарцисів всі буйволи будуть проводити зимівлю разом на власному дворогосподарстві Мішеля Якобі.

 

Микола Рибак в розмові з головами громад висловив впевненість що співпраця заповідника з територіальними громадами є запорукою збереження букових пралісів – об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО а біосферний заповідник, виконуючи свою функцію як модельної території сталого розвитку, через наявність зонування зможе забезпечити громадян у необхідних природних ресурсах забезпечуючи сталий розвиток прилеглих територій.

 

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта