ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВАМИ УГЛЯНСЬКОЇ ТА НЕРЕСНИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД.

27 вересня 2022 року директор Карпатського біосферного заповідника Микола РИБАК провів зустрічі з головами та депутатами Углянської та Нересницької територіальних громад.

 

В ході зустрічі обговорено ряд важливих питань пов’язаних з діяльністю Карпатського біосферного заповідника на території згаданих громад. Зокрема директор заповідника дав чіткі відповіді на стурбованість населення стосовно забезпечення паливними дровами на опалювальний період, зокрема і за рахунок проведення санітарно-оздоровчих заходів у Груниківському лісництві Брустурянського держлісгоспу територія якого відповідно до Указу Президента України № 5/2022 «Про зміну меж території Карпатського біосферного заповідника від 02 січня 2022 року» ввійшла до складу земель природо-заповідного фонду заповідника та роз’яснив ситуацію яка склалася зі сплатою земельного податку у 2022 році.

 

Стосовно забезпечення паливними дровами населення за рахунок проведення санітарних рубок у Груниківському лісництві - зоні антропогенних ландшафтів Карпатського біосферного заповідника, то уже завтра відбудеться науково-технічна рада в заповідника яка і розгляне це питання, щодо проведення санітарних рубок на території Угольського ПНДВ то ми очікуємо на отримання дозвільних документів у Міндовкілля України – розповів Микола Рибак.

 

Щодо сплати земельного податку заповідником у 2022 та 2023 роках, враховуючи критично низьке фінансування заповідника з Державного бюджету України в умовах воєнного стану, директор заповідника звернувся до голів громад з пропозицією переглянути вже прийняті рішення і надати пільги заповіднику із сплати земельного податку.

 

В ході розмови, голови громад Немеш І.І. і Гасинець В.І. інформували директора заповідника про те, що громадяни Углянської та Нересницької територіальних громад глибоко стурбовані рішенням Президента України стосовно розширення (зміни меж) КБЗ за рахунок Груниківського лісництва (с. Угля) та земель Тарасівського лісництва (с. Широкий Луг) побоюючись, що отримання паливних дров, проведення на цих територіях традиційного господарювання та використання природних ресурсів будуть заборонені. Для роз’яснення цих питань, домовилися уже на другий тиждень зустрітися з громадою і надати вичерпні відповіді на всі поставлені питання.

 

До розмови долучився п. Мішель Якобі, який сам із Німеччини, але вже довгий час живе в Україні та відроджує буйволів на Закарпатті. Заповідником укладено з ним угоду про співпрацю щодо перебування буйволів у «Долині нарцисів» Сьогодні це 4 буйволи які є власністю заповідника та 8 – власних п. Мішеля.

Домовилися продовжувати співпрацю і враховуючи, що Мішель перейшов на постійне місце проживання в с. Широкий луг і до часу створення відповідних умов для зимівлі буйволів у Долині нарцисів всі буйволи будуть проводити зимівлю разом на власному дворогосподарстві Мішеля Якобі.

 

Микола Рибак в розмові з головами громад висловив впевненість що співпраця заповідника з територіальними громадами є запорукою збереження букових пралісів – об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО а біосферний заповідник, виконуючи свою функцію як модельної території сталого розвитку, через наявність зонування зможе забезпечити громадян у необхідних природних ресурсах забезпечуючи сталий розвиток прилеглих територій.

 

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта