ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВАМИ УГЛЯНСЬКОЇ ТА НЕРЕСНИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД.

27 вересня 2022 року директор Карпатського біосферного заповідника Микола РИБАК провів зустрічі з головами та депутатами Углянської та Нересницької територіальних громад.

 

В ході зустрічі обговорено ряд важливих питань пов’язаних з діяльністю Карпатського біосферного заповідника на території згаданих громад. Зокрема директор заповідника дав чіткі відповіді на стурбованість населення стосовно забезпечення паливними дровами на опалювальний період, зокрема і за рахунок проведення санітарно-оздоровчих заходів у Груниківському лісництві Брустурянського держлісгоспу територія якого відповідно до Указу Президента України № 5/2022 «Про зміну меж території Карпатського біосферного заповідника від 02 січня 2022 року» ввійшла до складу земель природо-заповідного фонду заповідника та роз’яснив ситуацію яка склалася зі сплатою земельного податку у 2022 році.

 

Стосовно забезпечення паливними дровами населення за рахунок проведення санітарних рубок у Груниківському лісництві - зоні антропогенних ландшафтів Карпатського біосферного заповідника, то уже завтра відбудеться науково-технічна рада в заповідника яка і розгляне це питання, щодо проведення санітарних рубок на території Угольського ПНДВ то ми очікуємо на отримання дозвільних документів у Міндовкілля України – розповів Микола Рибак.

 

Щодо сплати земельного податку заповідником у 2022 та 2023 роках, враховуючи критично низьке фінансування заповідника з Державного бюджету України в умовах воєнного стану, директор заповідника звернувся до голів громад з пропозицією переглянути вже прийняті рішення і надати пільги заповіднику із сплати земельного податку.

 

В ході розмови, голови громад Немеш І.І. і Гасинець В.І. інформували директора заповідника про те, що громадяни Углянської та Нересницької територіальних громад глибоко стурбовані рішенням Президента України стосовно розширення (зміни меж) КБЗ за рахунок Груниківського лісництва (с. Угля) та земель Тарасівського лісництва (с. Широкий Луг) побоюючись, що отримання паливних дров, проведення на цих територіях традиційного господарювання та використання природних ресурсів будуть заборонені. Для роз’яснення цих питань, домовилися уже на другий тиждень зустрітися з громадою і надати вичерпні відповіді на всі поставлені питання.

 

До розмови долучився п. Мішель Якобі, який сам із Німеччини, але вже довгий час живе в Україні та відроджує буйволів на Закарпатті. Заповідником укладено з ним угоду про співпрацю щодо перебування буйволів у «Долині нарцисів» Сьогодні це 4 буйволи які є власністю заповідника та 8 – власних п. Мішеля.

Домовилися продовжувати співпрацю і враховуючи, що Мішель перейшов на постійне місце проживання в с. Широкий луг і до часу створення відповідних умов для зимівлі буйволів у Долині нарцисів всі буйволи будуть проводити зимівлю разом на власному дворогосподарстві Мішеля Якобі.

 

Микола Рибак в розмові з головами громад висловив впевненість що співпраця заповідника з територіальними громадами є запорукою збереження букових пралісів – об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО а біосферний заповідник, виконуючи свою функцію як модельної території сталого розвитку, через наявність зонування зможе забезпечити громадян у необхідних природних ресурсах забезпечуючи сталий розвиток прилеглих територій.

 

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження