ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВАМИ УГЛЯНСЬКОЇ ТА НЕРЕСНИЦЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД.

27 вересня 2022 року директор Карпатського біосферного заповідника Микола РИБАК провів зустрічі з головами та депутатами Углянської та Нересницької територіальних громад.

 

В ході зустрічі обговорено ряд важливих питань пов’язаних з діяльністю Карпатського біосферного заповідника на території згаданих громад. Зокрема директор заповідника дав чіткі відповіді на стурбованість населення стосовно забезпечення паливними дровами на опалювальний період, зокрема і за рахунок проведення санітарно-оздоровчих заходів у Груниківському лісництві Брустурянського держлісгоспу територія якого відповідно до Указу Президента України № 5/2022 «Про зміну меж території Карпатського біосферного заповідника від 02 січня 2022 року» ввійшла до складу земель природо-заповідного фонду заповідника та роз’яснив ситуацію яка склалася зі сплатою земельного податку у 2022 році.

 

Стосовно забезпечення паливними дровами населення за рахунок проведення санітарних рубок у Груниківському лісництві - зоні антропогенних ландшафтів Карпатського біосферного заповідника, то уже завтра відбудеться науково-технічна рада в заповідника яка і розгляне це питання, щодо проведення санітарних рубок на території Угольського ПНДВ то ми очікуємо на отримання дозвільних документів у Міндовкілля України – розповів Микола Рибак.

 

Щодо сплати земельного податку заповідником у 2022 та 2023 роках, враховуючи критично низьке фінансування заповідника з Державного бюджету України в умовах воєнного стану, директор заповідника звернувся до голів громад з пропозицією переглянути вже прийняті рішення і надати пільги заповіднику із сплати земельного податку.

 

В ході розмови, голови громад Немеш І.І. і Гасинець В.І. інформували директора заповідника про те, що громадяни Углянської та Нересницької територіальних громад глибоко стурбовані рішенням Президента України стосовно розширення (зміни меж) КБЗ за рахунок Груниківського лісництва (с. Угля) та земель Тарасівського лісництва (с. Широкий Луг) побоюючись, що отримання паливних дров, проведення на цих територіях традиційного господарювання та використання природних ресурсів будуть заборонені. Для роз’яснення цих питань, домовилися уже на другий тиждень зустрітися з громадою і надати вичерпні відповіді на всі поставлені питання.

 

До розмови долучився п. Мішель Якобі, який сам із Німеччини, але вже довгий час живе в Україні та відроджує буйволів на Закарпатті. Заповідником укладено з ним угоду про співпрацю щодо перебування буйволів у «Долині нарцисів» Сьогодні це 4 буйволи які є власністю заповідника та 8 – власних п. Мішеля.

Домовилися продовжувати співпрацю і враховуючи, що Мішель перейшов на постійне місце проживання в с. Широкий луг і до часу створення відповідних умов для зимівлі буйволів у Долині нарцисів всі буйволи будуть проводити зимівлю разом на власному дворогосподарстві Мішеля Якобі.

 

Микола Рибак в розмові з головами громад висловив впевненість що співпраця заповідника з територіальними громадами є запорукою збереження букових пралісів – об’єкта всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО а біосферний заповідник, виконуючи свою функцію як модельної території сталого розвитку, через наявність зонування зможе забезпечити громадян у необхідних природних ресурсах забезпечуючи сталий розвиток прилеглих територій.

 

Новини

Участь в міжнародному семінарі на тему «Роль українських біосферних резерватів під час війни».

Тема ролі Біосферних Резерватів у сучасному світі щодо впровадження принципів сталого розвитку набуває актуальності, а в Україні вона особливо важлива в контексті теперішньої ситуації в умовах військової агресії росії проти України. Не став винятком і спільний міжнародний проект КБЗ з Університетом Сталого Розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)  в межах програми Служби Академічних Обмінів (ДААД) «Біосферні Ліси […]

  • Міжнародна співпраця

ОНОВЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Напередодні в Карпатському біосферному заповіднику директор КБЗ Микола Рибак провів робочу нараду за участі заступника директора Миколи Тафія, в.о. начальника відділу господарсько-технічного забезпечення Геннадія Белова, заступника начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародного співробітництва Василя Покиньчереди та бригадира будівельників Андрія Вергуна. Обговорено хід виконання ремонтно-будівельних робіт із реконструкції та капітального ремонту будівель на центральній садибі заповідника. […]

  • Інфрастроктура

10 липня 2023 р. у Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України проведено урочисте засідання з нагоди святкування Дня працівника природно-заповідної справи. У заході під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця взяли участь народний депутат України, голова Комітету з питань екологічної […]

  • Без категорії