Проводиться обстеження новоприєднаних територій: «Мокрянське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України»

Днями науковці к.б.н. Волощук М.І. та Веклюк А. , заступник начальника Широколужанського природоохоронного науково-дослідного відділення Феєр В.М. , інженер відділу державної охорони Чулянчик А.Г. здійснили польовий виїзд до філії «Мокрянське лісомисливське господарство» ДП «Ліси України».

Метою виїзду було визначено обстеження територій, за рахунок яких розширюється територія Карпатського біосферного заповідника відповідно до Указу Президента України №5/2022 від 02.01.2022 року.

Працівники установи зустрілися з директором Кубинцем М.І. та колективом лісгоспу, обговорили перспективи передачі територій у постійне землекористування. Керівництво лісгоспу запевнило представників природоохоронної установи у всебічному сприянні щодо створення Верхньо-Тересвянського природоохоронного науково-дослідного відділення Карпатського біосферного заповідника.

Науковці також обстежили ліси у кварталах 1,3та 4 Усть-Чорнянського лісництва, що переходять у користування заповідника. Зокрема:

Відібрали проби снігу та води для аналізу хімічного складу;

Зафіксували види мохів і лишайників;

Оглянули деревостан та його видове різноманіття;

Внесли два маршрути до системи SMART.

Цікавим результатом виїзду була знахідка угрупування букового лісу з домінуванням плюща звичайного.

Новини

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії