Буковими пралісами Малої Угольки

Пішохідний маршрут
  • Складність

    легкий
  • Протяжність

    3,5 км
  • Тривалість

    2 год
  • Будівля Угольського лісництва

    48.2546, 23.62273

    Початок маршруту – біля будівлі Угольського лісництва, яка збудована у притаманному для цієї місцевості стилі. Далі маршрут проходить через міст  на протилежний берег річки Малої Угольки. Її води населяють типові для гірських річок Карпат риби. Серед них форель, гольян, червонокнижні харіус, андруга закарпатська, мінога угорська та інші. На іншому березі річки розміщується місцева школа, яка до Другої світової війни слугувала мисливським будиночком для місцевого графа-землевласника.

  • Карстова печера Дружба

    img

    48.25635515927902, 23.632746184712033

    За 400 м розташований один з найцікавіших об’єктів Угольки – найбільша печера Українських Карпат Дружба (історична назва – Романія). Сумарна довжина її ходів становить понад 1 км. На жаль, зараз печера закрита для відвідувачів і охороняється.

  • Початок букового пралісу

    img

    ,

    Через 400 м від печери ми опиняємося в справжньому буковому пралісі. Поодинокі дерева бука сягають тут 35-40 м у висоту і до 1 м в діаметрі. Їх вік – 250-300 років.

  • Урочище Гребінь

    48.25757, 23.63824

    Протягом останніх сотень метрів маршрут проходить траверсом схилу урочища Гребінь і майже не піднімається вгору. Довкола стежки височать скелі і розкидані нагромадження вапнякових брил. 

  • Урочище Чурь

    img

    ,

    Подолавши 2300 м, підходимо до одного з наймальовничіших місць на маршруті. Якщо піднятися з дотриманням усіх правил безпеки на майданчик на вершині скелі, можна побачити прекрасну панораму на букові праліси Угольки і долину р. Тиса. На горизонті в південному напрямку можна милуватися гірськими пасмами, що розташовані вже на території Румунії. 

  • Карстовий міст

    img

    48.26274, 23.64206

    Ще за 200 м опиняємося перед найвизначнішою пам’яткою природи та окрасою маршруту – Карстовим або Кам’яним мостом. Це унікальна природна арка, яка утворилася внаслідок карстових процесів, як вважає наука, ще на морському дні. Її оригінальність привертала увагу людей з давніх-давен. Ще 500 років тому, коли християнство відзначало своє 1500-річчя, тут, у самому серці Європи, процвітав культ язичників, що поклонялися сонцю. Саме на Карстовому мості було їхнє капище, про що свідчать як архівні матеріали, так і цікаві знахідки артефактів. 

  • Кінець маршруту

    img

    ,

    Через 5000 м маршрут спускається до річки і виводить на вже знайому луку, де розташований колишній мисливський будинок графа, у якому зараз навчаються діти мешканців с. Мала Уголька. Ще 300 м, і ми опиняємося біля контори Угольського заповідного лісництва, звідки й розпочинали нашу мандрівку однією з останніх ділянок дикої природи в центрі Європи.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів