Долиною нарцисів

Екостежка
 • Складність

  простий
 • Протяжність

  1,9 км
 • Тривалість

  1,5 год
 • Центр "Музей нарцису"

  img

  ,

  Екологічна стежка бере початок біля будівлі еколого-освітнього центру Музей нарцису. На інформаційних стендах можна ознайомитися з історією, видами флори і фауни місцини. Біля входу розташована фотозона із зображенням нарцисового поля у пік цвітіння.

 • Гідрологічний шлюз

  img

  ,

  Першою точкою огляду є гідрологічний шлюз. Інформацію про його призначення і роль у системі природоохоронних заходів, спрямованих на підвищення рівня ґрунтових вод, детально висвітлено на стенді Навіщо Долині нарцисів гідрологічний шлюз? 

 • Легенда про нарцисове поле

  img

  ,

  Стежка веде до інформаційного стенду Квітка поезій і легенд.  Тут варто добре роздивитися на різні боки, біля стенду відкривається гарна панорама Замкової гори з руїнами Хустського замку на тлі нарцисових заростей. На стенді переповідається одна з місцевих легенд про нарцисове поле.

   

 • Оглядовий майданчик 1

  img

  ,

  Перший оглядовий майданчик врізаний в зарості нарцису вузьколистого з правого боку від дороги. Тут можна помилуватися квітами і насолодитися п’янким ароматом диких нарцисів. Неподалік встановлений інтерактивний макет Хто ховається в траві?, який розкриває таємниці мешканців лучної екосистеми.

 • Оглядовий майданчик 2

  img

  ,

  Другий оглядовий майданчик розміщений на Т-подібному перехресті асфальтової дороги. Екологічна стежка прямує ліворуч. Тут же бачимо інформаційне художнє панно і фотозону. Неподалік зарості нарцисів підходять до самісінької дороги. Пам’ятайте, що сходити з маршруту не можна, необхідно зберегти вразливі до витоптування квіти.

 • Оглядовий майданчик 3

  img

  ,

  Дорогою до третього – останнього – оглядового майданчика пейзаж доволі одноманітний: луки з типовою рослинністю і проявами сукцесійних змін (заростання вербами), місцями на полі спостерігаються білі плями, які видно аж до гірських відрогів на сході та північному сході та околиць с. Кіреші на північному заході. Над лукою невтомно пурхають метелики, які саме – допоможе дізнатися інтерактивний макет Літаючі квіти, що встановлений на узбіччі. 

  З третього оглядового майданчика відкривається краєвид на с. Кіреші. Про історію його виникнення і розвитку можна дізнатися зі стенду Кіреші – вірний сателіт Хустського замку.

  На території масиву Долина нарцисів особливо важливо:

  • Не сходити з маршруту!
  • Не заходити в зарості нарцису вузьколистого!
  • Не фотографуватися в заростях нарцису!
На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів