Туристичний маршрут «На Говерлу через полонину Гропа».

Пішохідний маршрут
  • Протяжність

    7,7 км
  • Тривалість

    9 год
  • КПП Петрос-Говерлянського ПНДВ

    img

    48.239380°, 24.431528°

    Маршрут починається з ур. Козьмещик біля КПП Лазещинського лісництва Ясінянського ЛМГ. Проходить грунтовою дорогою 6 км вздовж потіка Козьмещик. По дорозі облаштовано декілька місць відпочинку, та є джерела питної та мінеральної води.

  • Роздоріжжя

    img

    ,

    В цьому місці дорога розходиться у два напрямки, один веде до гори Петрос, а інший веде далі до Говерли. вздовж доріг течуть два потоки, Кіянець (з-під Петроса) і Тихівець, які впадають в потік Козьмещик. По праву сторону дороги знаходиться невеличкий будиночок інформаційного пункту Карпатського біосферного заповідника, біля якого встановлені стенди з загальною інформацією про заповідник. Також тут облаштовано джерело, де можна поповнити запаси питної води.  Встановлені вказівники напрямку руху до Петроса та Говерли.

  • Козьмещик

    ,

    Праворуч від дороги знаходиться дерев’яний будинок, який багато років слугує туристичним притулком для туристів. З цього місця відкривається панорама на гірський масив Горгани. Ліворуч від стежки можна побачити залишки будівлі, яку планували використовувати для туристичних потреб, проте вона так і не була відкрита. Стежка починається досить крутим підйомом вверх та заводить нас в смерековий ліс. Маркування на деревах та вказівники допоможуть подорожуючому не зійти зі шляху.

  • Гропєнець

    ,

    Подолавши декілька відносно крутих підйомів ми виходимо на вершину схилу Гропєнець де розміщений інформаційний знак, який і позначає початок території, що відноситься до Карпатського біосферного заповідника. Поруч зі знаком облаштована бесідка, місце для розведення вогню. Далі стежка веде нас через смерековий ліс, який був штучно насаджений ще за часів Радянського союзу. Йдучи дорогою можна побачити дерев’яні стовпчики-солонці, які спеціально встановлені для копитних. Сіль є необхідним елементом мінерального живлення диких копитних, тому її викладають у спеціальні солонці. На цьому відрізку маршруту є облаштоване одне джерело питної води та декілька місць відпочинку.

  • Полонина Гропа

    img

    ,

    Чим більше дорога наближається до полонини Гропи, тим краще можна побачити як змінюється лісистість території. Стоячі сухі дерева, багато вітровалів, які створюють відкриті ділянки, які впливають на оточуючі дерева. А це так званий ефект узлісся або ефект межування. Виходячи з лісу ми потрапляємо на полонину Гропа, яка є найближчою полониною до гори Говерла. Гропа часто стає місцем для привалу і ночівлі під час подорожі в районі Говерли. Влітку тут випасають вівці. Панорама, яка відкривається з полонини вражає. Ліворуч видніються Горгани (вершини Хомяк і Синяк), навпроти можна побачити інші полонини Кукол, Озірне, Середнє, Пліханівка, Кирнички, по хребту проходила колись Лінія Арпада, а праворуч можна любуватися Малою Говерлою та Говерлою. ще трохи і ми вже на вершині найвищої гори України!

  • Кінець маршруту. г. Говерла

    img

    ,

    Далі маршрут приводить до найвищої вершина Українських Карпат – г. Говерла, 2061 м.н.р.м . Яка і є останньою точкою нашого туристичного маршруту. З вершини гори в ясну погоду відкривається мальовнича панорама на смерекові праліси та високогірні ландшафти.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів