Участь в міжнародному семінарі на тему «Роль українських біосферних резерватів під час війни».

Тема ролі Біосферних Резерватів у сучасному світі щодо впровадження принципів сталого розвитку набуває актуальності, а в Україні вона особливо важлива в контексті теперішньої ситуації в умовах військової агресії росії проти України. Не став винятком і спільний міжнародний проект КБЗ з Університетом Сталого Розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)  в межах програми Служби Академічних Обмінів (ДААД) «Біосферні Ліси та Річки – Побудова Систем Підтримки та Зв’язків для Трансформації Конфліктів», в рамках якого було проведено міжнародний семінар з 04 по 08 вересня 2023 року на тему «Роль українських біосферних резерватів під час війни».

Зважаючи на те, що особлива увага семінару була приділена аналізу поточного стану, викликів та ризиків для роботи природоохоронних територій України (зокрема біосферних резерватів) в умовах війни, до участі були запрошені представники відповідних установ ПЗФ та екологічних організацій.

Від КБЗ в роботі семінару, на чолі з директором заповідника, заслуженим природоохоронцем України Рибаком М.П. взяли участь начальник відділу сталого розвитку, підготовки та реалізації грантових проектів – Йонаш І.Д. та заступник начальника відділу НДР та МС – Покиньчереда В.Ф.

Представники КБЗ взяли активну участь в теоретичній частині, де представили презентацію про поточну ситуацію в установі, а також долучилися до роботи всіх робочих груп де надали свою фахову підтримку з різних питань і допомогли в напрацюванні підсумкових документів за результатами роботи семінару.

Учасники також мали можливість взяти участь у практичній частині семінару – польовому виїзді до біосферного резервату Німеччини на р. Ельба (колишній внутрішній кордон Німеччини), де було продемонстровано на практиці дію природного відновлення території та приклади співпраці з місцевим населенням щодо підтримання території заплав річки Ельба для захисту  навколишніх населених пунктів від періодичних затоплень території.

Кульмінацією роботи семінару стала зустріч учасників з членом німецького парламенту, Бундестагу, Нікласом Вагенером. Серед основних тем було оговорена необхідність підтримки щодо розмінування територій природоохоронних установ, відновлення діяльності волонтерської організації з експертної підтримки різних напрямків а також вивчення питання впровадження альтернативних та енергозберігаючих технологій для зниження залежності місцевих громад від природних ресурсів. (зокрема деревних). Ніклас Вагенер, заслухавши виступ директора заповідника Рибака М.П., висловив зацікавленість діяльністю Карпатського біосферного резервату та наголосив, що для покращення умов збереження пралісів Об’єкту Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО вивчить питання допомоги місцевим громадам у впровадженні альтернативних систем опалення. На запрошення Миколи Рибака відвідати установу п. Вагенер відповів, що сформувавши делегацію з членів парламенту, найближчим часом має намір відвідати букові праліси КБЗ та під час відвідання обговорити можливі конкретні заходи з підтримки установи та місцевих громад в умовах сучасних викликів.

Новини

Працівника Карпатського біосферного заповідника обрано експертом Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО

Нагадаємо читачам, що цьогоріч, на 24 сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО, а саме 22 листопада, сталася історична подія – Україну вперше обрали до Комітету Всесвітньої Спадщини (КВС). Тепер наша країна, за підтримки інших 20-х членів КВС, матиме більше можливостей для збереження об’єктів спадщини в умовах […]

  • Без категорії

Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ. З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії […]

  • круглі столи

12 листопада Карпатському заповіднику виповнюється 55 років!

Цього року наша установа відзначає  одразу два ювілеї – 55 років з дня створення Карпатського заповідника та 30 років набуття статусу біосферного заповідника (26 листопада). Сьогодні Карпатський біосферний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою міжнародного значення. З часу створення тут проведено понад двадцять міжнародних науково-практичних конференцій, рекомендації яких лягли в основу ухвалення цілої низки законів та […]

  • Без категорії