В ДОЛИНІ НАРЦИСІВ – РОЗПОЧАТО РОБОТИ ПО ОНОВЛЕННЮ ІНФРАСТРУКТУРИ

Долина нарцисів – територія Карпатського біосферного заповідника, яка потребує особливої уваги. Це, по-перше, пов’язано з напівприродним характером її екосистеми, яка сформувалися під впливом багаторічного впливу людини, а саме викошування і випасу. По-друге, Долина нарцисів є популярною туристичною локацією, куди щороку приїздять десятки тисяч відвідувачів.
Готуючись до туристичного сезону 2023, працівники заповідника 22 березня 2023 року, під керівництвом директора Миколи Рибака, розпочали роботи по оновленню інфраструктури та створення нових важливих об’єктів, зокрема:
• відновлення оглядових майданчиків, інформаційних стендів, перехідних містків тощо, як важливих складових благоустрою території;
• влаштування серії шлюзів-загат на місцевих водотоках для підняття рівня ґрунтових і поверхневих вод, як важливого природоохоронного заходу для збереження лучно-болотних комплексів із нарцисом вузьколистим;
• будівництво господарської споруди для утримання буйволів в зимовий період, як складового елементу комплексного проєкту зі збереження карпатських буйволів ¬– унікальної породи місцевих свійських тварин.
Для досягнення задуманого завчасно заготовлено необхідний обсяг пиломатеріалів та організовано бригади робітників які розпочали виконання запланованих заходів.
Зважаючи на обмежені можливості заповідника щодо виконання природоохоронних заходів, спричинені військовим вторгненням росії на територію України, адміністрацією заповідника налагоджено тісну співпрацю з міжнародними й національними організаціями та фондами.
Так, спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма», Карпатський біосферний заповідник реалізує проєкт «Врятуй Долину нарцисів» за підтримки EOCA (European Outdoor Conservation Association) та німецького виробника туристичного спорядження ORTOVOX.
В цьому плані ми щиро вдячні керівнику цієї організації Богдану Процю за надання реальної підтримки у реалізації запланованих заходів, без якої виконання більшості робіт було б неможливим.
Важливою новиною для відвідувачів Долини нарцисів під час цвітіння нарцису вузьколистого, початок якого очікується на початку травня місяця цього року – є введення онлайн оплати за надані рекреаційні послуги шляхом сканування QR-кода на офіційному сайті КБЗ або ж безпосередньо на місці.
Тож запрошуємо всіх охочих до нас за новими враженнями й позитивними емоціями!
P.S. Принагідно інформуємо, що цього року всіх нас очікує сюрприз – у Долині нарцисів буде створено ще один цікавий рекреаційний об’єкт, про який ми розповімо пізніше. Слідкуйте за нашими повідомленнями в фейсбуці та на веб-сайті КБЗ!

Новини

ФЗТ збирає партнерів

Напередодні директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак разом із заступником начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покиньчередою взяли участь у вже традиційному культурному заході під назвою «Вечір добрих історій. Сила синергії», який організувало українське Відділення Франкфуртського зоологічного товариства з 1858 (ФЗТ) в м. Ужгород. Нагадаємо, що ФЗТ на сьогодні є найбільшим міжнародним партнером […]

  • Міжнародна співпраця

Визначили краще відділення

На заключному засіданні Науково-технічної ради відзначили найкращі досягнення природоохоронців установи у 2024 році. У рамках конкурсу «Краще ПНДВ Карпатського біосферного заповідника» перемогу здобули: – І місце – Угольське ПНДВ, з найбільшою сумарною кількістю балів; – ІІ місце – Кевелівське та Чорногірське ПНДВ; – ІІІ місце – Марамороське та Богдан-Петроське ПНДВ Всі переможці конкурсу отримали матеріальні […]

  • Без категорії
  • Обмін досвідом

Провели різдвяний майстер-клас

На передодні свят учні 3-х та 5-х класів Рахівських ЗЗСО та учні 8 класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. взяли участь у чудових майстер-класах із виготовлення різдвяних віночків.  Два захоплюючі заходи відбулися в Рахівській публічній бібліотеці та еколого-освітньому “Центрі Європи” Карпатського біосферного заповідника, де діти мали змогу проявити свою творчість, а також дізнатися більше про екологічні […]

  • Екоосвіта