В ДОЛИНІ НАРЦИСІВ – РОЗПОЧАТО РОБОТИ ПО ОНОВЛЕННЮ ІНФРАСТРУКТУРИ

Долина нарцисів – територія Карпатського біосферного заповідника, яка потребує особливої уваги. Це, по-перше, пов’язано з напівприродним характером її екосистеми, яка сформувалися під впливом багаторічного впливу людини, а саме викошування і випасу. По-друге, Долина нарцисів є популярною туристичною локацією, куди щороку приїздять десятки тисяч відвідувачів.
Готуючись до туристичного сезону 2023, працівники заповідника 22 березня 2023 року, під керівництвом директора Миколи Рибака, розпочали роботи по оновленню інфраструктури та створення нових важливих об’єктів, зокрема:
• відновлення оглядових майданчиків, інформаційних стендів, перехідних містків тощо, як важливих складових благоустрою території;
• влаштування серії шлюзів-загат на місцевих водотоках для підняття рівня ґрунтових і поверхневих вод, як важливого природоохоронного заходу для збереження лучно-болотних комплексів із нарцисом вузьколистим;
• будівництво господарської споруди для утримання буйволів в зимовий період, як складового елементу комплексного проєкту зі збереження карпатських буйволів ¬– унікальної породи місцевих свійських тварин.
Для досягнення задуманого завчасно заготовлено необхідний обсяг пиломатеріалів та організовано бригади робітників які розпочали виконання запланованих заходів.
Зважаючи на обмежені можливості заповідника щодо виконання природоохоронних заходів, спричинені військовим вторгненням росії на територію України, адміністрацією заповідника налагоджено тісну співпрацю з міжнародними й національними організаціями та фондами.
Так, спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма», Карпатський біосферний заповідник реалізує проєкт «Врятуй Долину нарцисів» за підтримки EOCA (European Outdoor Conservation Association) та німецького виробника туристичного спорядження ORTOVOX.
В цьому плані ми щиро вдячні керівнику цієї організації Богдану Процю за надання реальної підтримки у реалізації запланованих заходів, без якої виконання більшості робіт було б неможливим.
Важливою новиною для відвідувачів Долини нарцисів під час цвітіння нарцису вузьколистого, початок якого очікується на початку травня місяця цього року – є введення онлайн оплати за надані рекреаційні послуги шляхом сканування QR-кода на офіційному сайті КБЗ або ж безпосередньо на місці.
Тож запрошуємо всіх охочих до нас за новими враженнями й позитивними емоціями!
P.S. Принагідно інформуємо, що цього року всіх нас очікує сюрприз – у Долині нарцисів буде створено ще один цікавий рекреаційний об’єкт, про який ми розповімо пізніше. Слідкуйте за нашими повідомленнями в фейсбуці та на веб-сайті КБЗ!

Новини

Працівниці установи доклалися до волонтерства для ЗСУ

Нещодавно від місцевої волонтерки поступив запит: жіночки-ґаздиньки, треба накрутити голубців для пересилання в передові підрозділи!   Наші колеги захищають нашу Україну від ворожої навали, деякі з них вже майже два роки стоять в строю бойових підрозділів. Тож, наші ґаздині взялися до роботи. Профспілка закупила продукти: капусту, м’ясний фарш, цибулю, домашнє сало та спеції. Наші працівниці […]

  • Без категорії

Відзначили День водно-болотних угідь зі школярами

Щороку 2 лютого ми відзначаємо Всесвітній день водно-болотних угідь. Цей день присвячений річниці підписання Конвенції про водно-болотні угіддя міжнародного значення від 2 лютого 1971 року. Екологічна дата повинна сприяти підвищенню обізнаності громадськості про цінності водно-болотних угідь для добробуту людей. Займаючи близько 6% земної поверхні водно-болотні угіддя поглинають більше вуглекислого газу, ніж ліси, а вода у […]

  • Екоосвіта

Обліки рукокрилих в штольнях урочища Кузій

Працівниками відділу Науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покинчередою та Володимиром Довганичем був проведений виїзд на територію Кузійського ПНДВ (природоохоронного науково дослідного відділення) Карпатського біосферного заповідника з метою обліків рукокрилих. Всі види кажанів занесені до червоної книги України, тому моніторинг за популяціями таких видів є першочерговим завданням для природоохоронних установ України. На території Кузійського ПНДВ […]

  • Дослідження