В ДОЛИНІ НАРЦИСІВ – РОЗПОЧАТО РОБОТИ ПО ОНОВЛЕННЮ ІНФРАСТРУКТУРИ

Долина нарцисів – територія Карпатського біосферного заповідника, яка потребує особливої уваги. Це, по-перше, пов’язано з напівприродним характером її екосистеми, яка сформувалися під впливом багаторічного впливу людини, а саме викошування і випасу. По-друге, Долина нарцисів є популярною туристичною локацією, куди щороку приїздять десятки тисяч відвідувачів.
Готуючись до туристичного сезону 2023, працівники заповідника 22 березня 2023 року, під керівництвом директора Миколи Рибака, розпочали роботи по оновленню інфраструктури та створення нових важливих об’єктів, зокрема:
• відновлення оглядових майданчиків, інформаційних стендів, перехідних містків тощо, як важливих складових благоустрою території;
• влаштування серії шлюзів-загат на місцевих водотоках для підняття рівня ґрунтових і поверхневих вод, як важливого природоохоронного заходу для збереження лучно-болотних комплексів із нарцисом вузьколистим;
• будівництво господарської споруди для утримання буйволів в зимовий період, як складового елементу комплексного проєкту зі збереження карпатських буйволів ¬– унікальної породи місцевих свійських тварин.
Для досягнення задуманого завчасно заготовлено необхідний обсяг пиломатеріалів та організовано бригади робітників які розпочали виконання запланованих заходів.
Зважаючи на обмежені можливості заповідника щодо виконання природоохоронних заходів, спричинені військовим вторгненням росії на територію України, адміністрацією заповідника налагоджено тісну співпрацю з міжнародними й національними організаціями та фондами.
Так, спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма», Карпатський біосферний заповідник реалізує проєкт «Врятуй Долину нарцисів» за підтримки EOCA (European Outdoor Conservation Association) та німецького виробника туристичного спорядження ORTOVOX.
В цьому плані ми щиро вдячні керівнику цієї організації Богдану Процю за надання реальної підтримки у реалізації запланованих заходів, без якої виконання більшості робіт було б неможливим.
Важливою новиною для відвідувачів Долини нарцисів під час цвітіння нарцису вузьколистого, початок якого очікується на початку травня місяця цього року – є введення онлайн оплати за надані рекреаційні послуги шляхом сканування QR-кода на офіційному сайті КБЗ або ж безпосередньо на місці.
Тож запрошуємо всіх охочих до нас за новими враженнями й позитивними емоціями!
P.S. Принагідно інформуємо, що цього року всіх нас очікує сюрприз – у Долині нарцисів буде створено ще один цікавий рекреаційний об’єкт, про який ми розповімо пізніше. Слідкуйте за нашими повідомленнями в фейсбуці та на веб-сайті КБЗ!

Новини

Участь в міжнародному семінарі на тему «Роль українських біосферних резерватів під час війни».

Тема ролі Біосферних Резерватів у сучасному світі щодо впровадження принципів сталого розвитку набуває актуальності, а в Україні вона особливо важлива в контексті теперішньої ситуації в умовах військової агресії росії проти України. Не став винятком і спільний міжнародний проект КБЗ з Університетом Сталого Розвитку м. Еберсвальде (Німеччина)  в межах програми Служби Академічних Обмінів (ДААД) «Біосферні Ліси […]

  • Міжнародна співпраця

ОНОВЛЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Напередодні в Карпатському біосферному заповіднику директор КБЗ Микола Рибак провів робочу нараду за участі заступника директора Миколи Тафія, в.о. начальника відділу господарсько-технічного забезпечення Геннадія Белова, заступника начальника відділу науково-дослідної роботи та міжнародного співробітництва Василя Покиньчереди та бригадира будівельників Андрія Вергуна. Обговорено хід виконання ремонтно-будівельних робіт із реконструкції та капітального ремонту будівель на центральній садибі заповідника. […]

  • Інфрастроктура

10 липня 2023 р. у Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України проведено урочисте засідання з нагоди святкування Дня працівника природно-заповідної справи. У заході під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця взяли участь народний депутат України, голова Комітету з питань екологічної […]

  • Без категорії