В ДОЛИНІ НАРЦИСІВ – РОЗПОЧАТО РОБОТИ ПО ОНОВЛЕННЮ ІНФРАСТРУКТУРИ

Долина нарцисів – територія Карпатського біосферного заповідника, яка потребує особливої уваги. Це, по-перше, пов’язано з напівприродним характером її екосистеми, яка сформувалися під впливом багаторічного впливу людини, а саме викошування і випасу. По-друге, Долина нарцисів є популярною туристичною локацією, куди щороку приїздять десятки тисяч відвідувачів.
Готуючись до туристичного сезону 2023, працівники заповідника 22 березня 2023 року, під керівництвом директора Миколи Рибака, розпочали роботи по оновленню інфраструктури та створення нових важливих об’єктів, зокрема:
• відновлення оглядових майданчиків, інформаційних стендів, перехідних містків тощо, як важливих складових благоустрою території;
• влаштування серії шлюзів-загат на місцевих водотоках для підняття рівня ґрунтових і поверхневих вод, як важливого природоохоронного заходу для збереження лучно-болотних комплексів із нарцисом вузьколистим;
• будівництво господарської споруди для утримання буйволів в зимовий період, як складового елементу комплексного проєкту зі збереження карпатських буйволів ¬– унікальної породи місцевих свійських тварин.
Для досягнення задуманого завчасно заготовлено необхідний обсяг пиломатеріалів та організовано бригади робітників які розпочали виконання запланованих заходів.
Зважаючи на обмежені можливості заповідника щодо виконання природоохоронних заходів, спричинені військовим вторгненням росії на територію України, адміністрацією заповідника налагоджено тісну співпрацю з міжнародними й національними організаціями та фондами.
Так, спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма», Карпатський біосферний заповідник реалізує проєкт «Врятуй Долину нарцисів» за підтримки EOCA (European Outdoor Conservation Association) та німецького виробника туристичного спорядження ORTOVOX.
В цьому плані ми щиро вдячні керівнику цієї організації Богдану Процю за надання реальної підтримки у реалізації запланованих заходів, без якої виконання більшості робіт було б неможливим.
Важливою новиною для відвідувачів Долини нарцисів під час цвітіння нарцису вузьколистого, початок якого очікується на початку травня місяця цього року – є введення онлайн оплати за надані рекреаційні послуги шляхом сканування QR-кода на офіційному сайті КБЗ або ж безпосередньо на місці.
Тож запрошуємо всіх охочих до нас за новими враженнями й позитивними емоціями!
P.S. Принагідно інформуємо, що цього року всіх нас очікує сюрприз – у Долині нарцисів буде створено ще один цікавий рекреаційний об’єкт, про який ми розповімо пізніше. Слідкуйте за нашими повідомленнями в фейсбуці та на веб-сайті КБЗ!

Новини

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії

Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти. Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в […]

  • Екоосвіта