В ДОЛИНІ НАРЦИСІВ – РОЗПОЧАТО РОБОТИ ПО ОНОВЛЕННЮ ІНФРАСТРУКТУРИ

Долина нарцисів – територія Карпатського біосферного заповідника, яка потребує особливої уваги. Це, по-перше, пов’язано з напівприродним характером її екосистеми, яка сформувалися під впливом багаторічного впливу людини, а саме викошування і випасу. По-друге, Долина нарцисів є популярною туристичною локацією, куди щороку приїздять десятки тисяч відвідувачів.
Готуючись до туристичного сезону 2023, працівники заповідника 22 березня 2023 року, під керівництвом директора Миколи Рибака, розпочали роботи по оновленню інфраструктури та створення нових важливих об’єктів, зокрема:
• відновлення оглядових майданчиків, інформаційних стендів, перехідних містків тощо, як важливих складових благоустрою території;
• влаштування серії шлюзів-загат на місцевих водотоках для підняття рівня ґрунтових і поверхневих вод, як важливого природоохоронного заходу для збереження лучно-болотних комплексів із нарцисом вузьколистим;
• будівництво господарської споруди для утримання буйволів в зимовий період, як складового елементу комплексного проєкту зі збереження карпатських буйволів ¬– унікальної породи місцевих свійських тварин.
Для досягнення задуманого завчасно заготовлено необхідний обсяг пиломатеріалів та організовано бригади робітників які розпочали виконання запланованих заходів.
Зважаючи на обмежені можливості заповідника щодо виконання природоохоронних заходів, спричинені військовим вторгненням росії на територію України, адміністрацією заповідника налагоджено тісну співпрацю з міжнародними й національними організаціями та фондами.
Так, спільно з ГО «Дунайсько-Карпатська програма», Карпатський біосферний заповідник реалізує проєкт «Врятуй Долину нарцисів» за підтримки EOCA (European Outdoor Conservation Association) та німецького виробника туристичного спорядження ORTOVOX.
В цьому плані ми щиро вдячні керівнику цієї організації Богдану Процю за надання реальної підтримки у реалізації запланованих заходів, без якої виконання більшості робіт було б неможливим.
Важливою новиною для відвідувачів Долини нарцисів під час цвітіння нарцису вузьколистого, початок якого очікується на початку травня місяця цього року – є введення онлайн оплати за надані рекреаційні послуги шляхом сканування QR-кода на офіційному сайті КБЗ або ж безпосередньо на місці.
Тож запрошуємо всіх охочих до нас за новими враженнями й позитивними емоціями!
P.S. Принагідно інформуємо, що цього року всіх нас очікує сюрприз – у Долині нарцисів буде створено ще один цікавий рекреаційний об’єкт, про який ми розповімо пізніше. Слідкуйте за нашими повідомленнями в фейсбуці та на веб-сайті КБЗ!

Новини

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів

Працівник заповідника придбав приціл нічного бачення для наших колег-воїнів З початком повномасштабних бойових дій Карпатський біосферний заповідник не залишається осторонь та всіляко допомагає Збройним силам України. Двадцять сім співробітників заповідника, які раніше стояли на захисті заповідних територій, пішли до лав ЗСУ. Більшість з них перебувають у зоні бойових дій, ризикують своїм життям та виконують важливі […]

  • Без категорії

Проведено наукові експедиції у Долину нарцисів

На сьогоднішній день Долина нарцисів потерпає від низки екологічних проблем, які пов’язані з колишнім господарюванням, оскільки даються взнаки зміни у гідрологічному режимі внаслідок проведення на початку 70-х років минулого століття осушувальних робіт та вирубка лісів на всій території водозбірного басейну. Результатом є відчутні негативні зміни у видовому складі рослинних угруповань урочища: зменшується участь у складі […]

  • Екологія

Проведено засідання Координаційно ради

У п’ятницю, 19 травня, відбулося засідання Рахівського сектору Координаційної ради Карпатського біосферного заповідника. Окрім працівників КБЗ, участь у засіданні взяли: Ясінянський селищний голова Андрій Делятинчук і Рахівський міський голова Віктор Медвідь. Ключовим питанням порядку денного був земельний податок. Його озвучив директор Карпатського біосферного заповідника, голова Координаційної ради Микола Рибак. Він проінформував присутніх про перспективи сплати […]

  • Без категорії