В Долині нарцисів відбувся «Золотий нарцис»

«Золотий нарцис» зародився як фестиваль дитячої екотворчості та проводився в заповідній Долині нарцисів у травні понад 10 років поспіль. Однак, із початком пандемії COVID-19, а потім повномасштабного вторгнення росії на українську землю, довелося відмовитись від проведення масових дитячих заходів.

Та цього року «Золотий нарцис» відродився, отримав новий свіжий формат і відбувся уже як екологічний форум. Захід зібрав понад 50 учасників – школярів, освітян, науковців, природоохоронців, представників влади і громадськості.

Урочисте відкриття розпочалося колоритним вітанням хлібом-сіллю від юних захисників природи з с. Приборжавське, які також заспівали й затанцювали.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернувся директор Карпатського біосферного заповідника, заслужений природоохоронець України Микола Рибак, який побажав присутнім плідної роботи, а юним учасникам – добре вчитися й плекати любов до природи рідного краю.

Учасники заходу обговорили численні проблеми Долини нарцисів під час круглого столу на тему: „Вчимо досліджувати та охороняти об’єкти природо-заповідного фонду рідного краю”. Вони зосередилися на актуальних питаннях, пов’язаних зі збереженням місцевих водно-болотних угідь міжнародного значення, а також їх флори і фауни. У цьому контексті важливо згадати обговорення проєкту звернення до Закарпатської обласної ради щодо надання допомоги у придбанні трактора, який би дозволив проводити щорічне дво- або і триразове викошування Долини нарцисів, яка потерпає від експансії верб. Реалізація такого природоохоронного заходу має величезне значення для майбутнього Долини нарцисів, як унікальної лучної екосистеми з багатим біорізноманіттям.

Наприкінці форуму директор Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак та в.о. директора комунального закладу позашкільної освіти Закарпатського обласного  центру дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Закарпатської обласної ради Світлана Ганущина урочисто підписали Договір про співпрацю у сфері позашкільної освіти.

Для юних натуралістів-гуртківців у рамках фестивалю підготували спеціальну програму, яка включала:

  • екскурсію екологічною стежкою у супроводі науковців установи;
  • відвідання еколого-освітнього центру «Музей нарцису» та філію згаданого вище комунального підприємства «Нарцис»;
  • участь в екологічних іграх та конкурсах.

 

Новини

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії