26.11.2021 Відбулася міжнародна конференція

25 листопада 2021 року в режимі онлайн відбулася міжнародна науково-практична конференція «Природно-ресурсний потенціал Гуцульщини в Україні та Румунії: проблеми збереження та сталого розвитку». 🔬🔎
Захід проведено в рамках виконання двосторонніх Меморандумів щодо співпраці між Карпатським біосферним заповідником та Київським університетом права Національної академії наук України і Український центр культурних досліджень, за підтримки Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерство культури та інформаційної політики України й за участі українських та румунських партнерів.
У роботі конференції взяли участь науковці, представники органів влади, природоохоронних установ та громадськості з України та Румунії, загалом понад 70 осіб. 🧑‍🎓👩‍💼
Вступним словом конференцію відкрили та привітали присутніх директор Карпатського біосферного заповідника Nikolay Tarasiuk та ректор Київський університет права НАН України Юрій Бошицький.
Також з вітальними промовами виступили: директор Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України Едуард Арустамян, Олександр Небила – голова Рахівської РДА, прімар комуни Бистрий (Румунія) Васіле Дучук, директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель та голова Рахівського товариства «Гуцульщина» Иван Беркела.
На пленарних засіданнях, у ході роботи секцій «Дослідження специфічних гірських умов соціально-економічної діяльності, зайнятості та культурної діяльності в умовах глобалізаційних викликів», «Дослідження, проблеми збереження та сталого використання природно-ресурсного потенціалу Гуцульщини в транскордонному культурному контексті» та «Транскордонна співпраця із збереження природних та культурних цінностей» презентовано й обговорено понад 50 доповідей та повідомлень.
Опубліковані матеріали конференції загальним обсягом 300 сторінок. 📖
Підсумком роботи стало прийняття рекомендацій.