Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ.

З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку”.

Конференцію зі вступною промовою відкрив директор біосферного заповідника, заслужений природоохоронець України Микола Рибак.

Колектив та учасників конференції щиро привітала Закарпатська обласна військова адміністрація, а Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України висловило колективу біосферного заповідника Подяку за збереження природи Карпат.

Голова Рахівської районної військової адміністрації Владислав Кич, голова Рахівської районної ради Діана Бабинець та виконуючий повноваження голови Рахівської міської ради Євгеній Молнар, голова Всеукраїнського товариства “Гуцульщина” Дмитро Стефлюк привітали колектив та високо оцінили його діяльність й вручили групі працівників заповідника почесні нагороди.

Зі словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: багаторічний директор Міжнародної академії охорони природи на острові Вільм (Німеччина) професор, доктор Ганнес Кнапп, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) доктор Станіслав Кухарчик, багаторічний голова Союзу українців Румунії, депутат двох скликань румунського парламенту Степан Бучута, багаторічний директор Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень WSL доктор Маріо Броджі, директор національного парку “Гайніх” (Німеччина) доктор Манфред Гросман, директорка природного парку “Гори Марамуреш” (Румунія) Каталіна Богдан, директор національного парку “Полонини” (Словаччина) Міро Бураль, професор, доктор П’єр Ібіш з Університету сталого розвитку (м. Еберсвальде, Німеччина), виконавчий директор американського міжнародного фонду “Global conservetion” в країнах Європи та Центральної Азії Мустафа Гьонен та керівники  національних природних парків  “Сирневир” Микола Дербак, “Верховинський” Михайло Нечай, Ужанського Ярослав Шукаль та інші оратори.

На конференції заслухано понад 40 актуальних доповідей та повідомлень.

Опубліковано електронну версію матеріалів конференції обсягом 356 сторінок.

Захід пройшов в онлайн режимі на платформі ZOOM.

 

Заступник директора КБЗ, професор Федір Гамор

 

Новини

На честь 29-ої річниці Конституції України

У цей особливий день ми вшанували Основний Закон нашої держави — символ свободи, справедливості та гідності. Конституція — це не лише правовий документ, а й оберіг нашого народу, його цінностей, мрій і прагнень. Сьогодні, як ніколи, ми розуміємо справжню ціну цих слів. Ми вдячні кожному і кожній, хто боронить незалежність і право України залишатися вільною, […]

  • Без категорії

Юні гості з Львівщини

До Карпатського біосферного заповідника завітали учні зі Львівської області. У рамках пізнавальної екскурсії школярі відвідали низку об’єктів природоохоронної установи, ознайомилися з її діяльністю, унікальною природною спадщиною Карпат, а також дізналися більше про важливість охорони біорізноманіття. Першою зупинкою стала Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника, де учні побували у Музеї екології гір та природокористування в Українських Карпатах. […]

  • Екоосвіта

Делегація Карпатського біосферного заповідника представляла Україну на відзначенні 60-річчя Диплому Ради Європи для природоохоронних територій

Спершу кілька слів про сам Диплом. Він був впроваджений у 1965 р., як міжнародна відзнака, котра присуджується природним або напівприродним територіям, що мають виключний європейський інтерес і в яких здійснюється зразкове управління. Карпатський біосферний заповідник (КБЗ) є єдиною в Україні природоохоронною територією, яка удостоєна цієї почесної відзнаки. Сталася ця визначна подія ще в далекому 1997 […]

  • Конференції
  • Міжнародна співпраця
  • Обмін досвідом