Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ.

З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку”.

Конференцію зі вступною промовою відкрив директор біосферного заповідника, заслужений природоохоронець України Микола Рибак.

Колектив та учасників конференції щиро привітала Закарпатська обласна військова адміністрація, а Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України висловило колективу біосферного заповідника Подяку за збереження природи Карпат.

Голова Рахівської районної військової адміністрації Владислав Кич, голова Рахівської районної ради Діана Бабинець та виконуючий повноваження голови Рахівської міської ради Євгеній Молнар, голова Всеукраїнського товариства “Гуцульщина” Дмитро Стефлюк привітали колектив та високо оцінили його діяльність й вручили групі працівників заповідника почесні нагороди.

Зі словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: багаторічний директор Міжнародної академії охорони природи на острові Вільм (Німеччина) професор, доктор Ганнес Кнапп, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) доктор Станіслав Кухарчик, багаторічний голова Союзу українців Румунії, депутат двох скликань румунського парламенту Степан Бучута, багаторічний директор Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень WSL доктор Маріо Броджі, директор національного парку “Гайніх” (Німеччина) доктор Манфред Гросман, директорка природного парку “Гори Марамуреш” (Румунія) Каталіна Богдан, директор національного парку “Полонини” (Словаччина) Міро Бураль, професор, доктор П’єр Ібіш з Університету сталого розвитку (м. Еберсвальде, Німеччина), виконавчий директор американського міжнародного фонду “Global conservetion” в країнах Європи та Центральної Азії Мустафа Гьонен та керівники  національних природних парків  “Сирневир” Микола Дербак, “Верховинський” Михайло Нечай, Ужанського Ярослав Шукаль та інші оратори.

На конференції заслухано понад 40 актуальних доповідей та повідомлень.

Опубліковано електронну версію матеріалів конференції обсягом 356 сторінок.

Захід пройшов в онлайн режимі на платформі ZOOM.

 

Заступник директора КБЗ, професор Федір Гамор

 

Новини

Працівниці установи доклалися до волонтерства для ЗСУ

Нещодавно від місцевої волонтерки поступив запит: жіночки-ґаздиньки, треба накрутити голубців для пересилання в передові підрозділи!   Наші колеги захищають нашу Україну від ворожої навали, деякі з них вже майже два роки стоять в строю бойових підрозділів. Тож, наші ґаздині взялися до роботи. Профспілка закупила продукти: капусту, м’ясний фарш, цибулю, домашнє сало та спеції. Наші працівниці […]

  • Без категорії

Відзначили День водно-болотних угідь зі школярами

Щороку 2 лютого ми відзначаємо Всесвітній день водно-болотних угідь. Цей день присвячений річниці підписання Конвенції про водно-болотні угіддя міжнародного значення від 2 лютого 1971 року. Екологічна дата повинна сприяти підвищенню обізнаності громадськості про цінності водно-болотних угідь для добробуту людей. Займаючи близько 6% земної поверхні водно-болотні угіддя поглинають більше вуглекислого газу, ніж ліси, а вода у […]

  • Екоосвіта

Обліки рукокрилих в штольнях урочища Кузій

Працівниками відділу Науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Василем Покинчередою та Володимиром Довганичем був проведений виїзд на територію Кузійського ПНДВ (природоохоронного науково дослідного відділення) Карпатського біосферного заповідника з метою обліків рукокрилих. Всі види кажанів занесені до червоної книги України, тому моніторинг за популяціями таких видів є першочерговим завданням для природоохоронних установ України. На території Кузійського ПНДВ […]

  • Дослідження