Відбулася Міжнародна науково-практична конференція

Наша установа урочисто відзначила 55-річчя з дня створення Карпатського державного заповідника та 30-річчя з моменту утворення на його базі Карпатського біосферного заповідника як природоохоронної науково-дослідної установи міжнародного значення, про що Президент України видав відповідний Указ.

З нагоди ювілеїв проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку”.

Конференцію зі вступною промовою відкрив директор біосферного заповідника, заслужений природоохоронець України Микола Рибак.

Колектив та учасників конференції щиро привітала Закарпатська обласна військова адміністрація, а Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України висловило колективу біосферного заповідника Подяку за збереження природи Карпат.

Голова Рахівської районної військової адміністрації Владислав Кич, голова Рахівської районної ради Діана Бабинець та виконуючий повноваження голови Рахівської міської ради Євгеній Молнар, голова Всеукраїнського товариства “Гуцульщина” Дмитро Стефлюк привітали колектив та високо оцінили його діяльність й вручили групі працівників заповідника почесні нагороди.

Зі словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: багаторічний директор Міжнародної академії охорони природи на острові Вільм (Німеччина) професор, доктор Ганнес Кнапп, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) доктор Станіслав Кухарчик, багаторічний голова Союзу українців Румунії, депутат двох скликань румунського парламенту Степан Бучута, багаторічний директор Швейцарського федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень WSL доктор Маріо Броджі, директор національного парку “Гайніх” (Німеччина) доктор Манфред Гросман, директорка природного парку “Гори Марамуреш” (Румунія) Каталіна Богдан, директор національного парку “Полонини” (Словаччина) Міро Бураль, професор, доктор П’єр Ібіш з Університету сталого розвитку (м. Еберсвальде, Німеччина), виконавчий директор американського міжнародного фонду “Global conservetion” в країнах Європи та Центральної Азії Мустафа Гьонен та керівники  національних природних парків  “Сирневир” Микола Дербак, “Верховинський” Михайло Нечай, Ужанського Ярослав Шукаль та інші оратори.

На конференції заслухано понад 40 актуальних доповідей та повідомлень.

Опубліковано електронну версію матеріалів конференції обсягом 356 сторінок.

Захід пройшов в онлайн режимі на платформі ZOOM.

 

Заступник директора КБЗ, професор Федір Гамор

 

Новини

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії