10 липня 2023 р. у Ботанічному саду Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України проведено урочисте засідання з нагоди святкування Дня працівника природно-заповідної справи.

У заході під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця взяли участь народний депутат України, голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, очільники Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль, Державного агентства водних ресурсів України Наталія Латиш, Департаменту природно-заповідної справи та біорізноманіття Едуард Арустумян, керівники та представники установ природно-заповідного фонду України.

Від Карпатського біосферного заповідника в урочистому засіданні взяли участь директор установи Микола Рибак, начальник відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Юрій Беркела, водій автотранспортних засобів відділу транспортно-енергетичного обслуговування Михайло Козурак.

Міністр привітав учасників засідання з професійним святом, подякував природоохоронцям за їхню плідну працю та вручив Подяки Прем’єр-міністра України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України працівникам установ ПЗФ.

Зокрема, Подяку Прем’єр-міністра України вручено начальнику відділу науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці Карпатського біосферного заповідника Юрію Беркелі, а Подяку Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України – водію автотранспортних засобів відділу транспортно-енергетичного обслуговування Карпатського біосферного заповідника Михайлу Козураку.

Окрім цього, подяками було відзначено наступних працівників нашої установи: майстра з охорони природи Кевелівського природоохоронного науково-дослідного відділення Василя Вербицького, начальника відділу кадрового та документального забезпечення Романа Ковбаснюка, провідного економіста планово-економічного відділу Антоніну Козурак, провідного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та фінансової звітності Галину Тодер, інспектора з охорони природно-заповідного фонду Богдан-Петроського природоохоронного науково-дослідного відділення Михайла Червака.

Також в рамках заходу вручено документи на майно представникам п’яти національних природних парків, проведено екскурсію ботанічним садом, відбулося жваве обговорення актуальних проблем у роботі між колегами-представниками різних природоохоронних установ.

Новини

Відзначили Всесвітній день дикої природи

Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті. Адже в іншому випадку дика природа просто буде знищена. Ми відзначили свято дикої природи еколого-освітніми заходами. В Долині нарцисів відбулася тематична екскурсія екологічною стежкою. Учасниками стали 15 місцевих […]

  • Екоосвіта

Цікава знахідка при польових обстеженнях

У Кузійському масиві Карпатського біосферного заповідника на вкритих мохом скелях та стовбурах старих буків зростає лобарія легеневоподібна – листуватий епіфітний лишайник з роду Лобарія, який дуже чутливий до змін лісових екосистем. Крім даного масиву, лобарія також зустрічається у Свидовецькому, Чорногірському, Марамороському та Угольсько-Широколужанському масивах заповідника. Нове місцезростання лобарії обліковано науковцями ботанічної лабораторії під час обстеження […]

  • Дослідження