Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти.
Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в еколого-освітньому центрі «Центр Європи» та на базі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 на тему «Земля – наш спільний дім». Учасниками заходу у центрі Європи стали учні 5-8-х класів Богданського ЗЗСО І-ІІІ ст., а в школі – учні 4-х, 7-8-х та 10-х класів.
На заняттях школярі послухали розповіді про екологічне свято та Карпатський біосферний заповідник і переглянули відеоролик «Наша планета – Земля. Бережімо її!».
Частину занять зайняла робота з тематичними розмальовками Інституту еколого-релігійних студій (м. Ужгород). Їх діти розфарбували у яскраві кольори та виконали чимало завдань: розв’язали головоломки та кросворди і склали прислів’я про Землю.
За допомогою дидактичних ігор та лепбука «На шляху до Zero Waste» вчилися сортувати сміття. Зрозуміли практичність компостування органічних відходів. Граючи в гру «Супермаркет» діти намагались скупитись без поліетиленових пакетів.
В еколого-освітньому центрі школярі пройшли веселий квест «Врятуємо нашу планету». Одним із елементів квесту були екологічні ігри «Посади дерево на березі річки» та «Лісник і браконьєр». Ігри сприяють не лише отриманню та закріпленню нових знань, а також формують навички неруйнівного поводження в довкіллі.
Завдяки роботі з постером «Мої обіцянки Землі» кожен учень мав змогу дати обіцянку планеті: посадити дерево, очистити від сміття берег річки, використовувати багаторазові сумки; економити воду та електроенергію.

Мар’яна Беднар,
Провідний фахівець
еколого-освітнього центру
«Центр Європи»

Новини

Долина нарцисів – це не просто мальовничий куточок Закарпаття, а унікальне місце, яке щовесни приваблює тисячі туристів своїм білосніжним квітковим килимом. Щоб зробити відвідування комфортним і незабутнім, ми активно працюємо над оновленням інфраструктури: покращуємо доріжки та клумби, облаштовуємо зручні оглядові майданчики та розширюємо зону для відпочинку. Що вже зроблено: – Відремонтовані дерев’яні оглядові містки, щоб […]

  • Без категорії

На Тисі помічено зграйку крехів

Нещодавно на річці Тиса, неподалік центральної садиби Карпатського біосферного заповідника, помітили групу незвичайних птахів — великих крехів (Mergus merganser). Ці елегантні качки із загостреними дзьобами щороку прилітають сюди зимувати, створюючи справжню природну виставу для уважних спостерігачів. Великий крех — це значний за розмірами птах: його розмах крил може досягати майже метра, а вага — півтора […]

  • Тварини
  • Дослідження
  • Річки

Оновлена інфраструктура біля “Водоспаду здоров’я”

Карпатський біосферний заповідник продовжує роботу над покращенням умов для відвідувачів та збереженням природної спадщини. З метою забезпечення комфорту та безпеки гостей завершено оновлення інфраструктури біля “Водоспаду здоров’я”. У рамках робіт було проведено  встановлення нових дерев’яних сходів для зручного доступу до альтанки,  облаштування містка з поручнями для безпечного пересування до джерела,  благоустрій території з метою забезпечення […]

  • Інфрастроктура