Як ми відзначили Міжнародний день Матері-Землі

Щорічно 22 квітня люди по всій планеті відзначають Міжнародний день Землі. Цей день став символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. В різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти.
Екоосвітяни установи провели просвітницькі заходи з нагоди Дня Землі в еколого-освітньому центрі «Центр Європи» та на базі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 на тему «Земля – наш спільний дім». Учасниками заходу у центрі Європи стали учні 5-8-х класів Богданського ЗЗСО І-ІІІ ст., а в школі – учні 4-х, 7-8-х та 10-х класів.
На заняттях школярі послухали розповіді про екологічне свято та Карпатський біосферний заповідник і переглянули відеоролик «Наша планета – Земля. Бережімо її!».
Частину занять зайняла робота з тематичними розмальовками Інституту еколого-релігійних студій (м. Ужгород). Їх діти розфарбували у яскраві кольори та виконали чимало завдань: розв’язали головоломки та кросворди і склали прислів’я про Землю.
За допомогою дидактичних ігор та лепбука «На шляху до Zero Waste» вчилися сортувати сміття. Зрозуміли практичність компостування органічних відходів. Граючи в гру «Супермаркет» діти намагались скупитись без поліетиленових пакетів.
В еколого-освітньому центрі школярі пройшли веселий квест «Врятуємо нашу планету». Одним із елементів квесту були екологічні ігри «Посади дерево на березі річки» та «Лісник і браконьєр». Ігри сприяють не лише отриманню та закріпленню нових знань, а також формують навички неруйнівного поводження в довкіллі.
Завдяки роботі з постером «Мої обіцянки Землі» кожен учень мав змогу дати обіцянку планеті: посадити дерево, очистити від сміття берег річки, використовувати багаторазові сумки; економити воду та електроенергію.

Мар’яна Беднар,
Провідний фахівець
еколого-освітнього центру
«Центр Європи»

Новини

Натрапили на ведмежі сліди на снігу

Нещодавно в одному з наших природоохоронних науково-дослідних відділень інспектори з охорони природно-заповідного фонду, проводячи звичне патрулювання, натрапили на сліди крупного ведмедя. Звір залишив чіткий відбиток лапи на снігу. У зимовий період інспектори уважно слідкують за слідами тварин, користуючись методою обліку фауни. Українсько-румунське прикордоння належить до найважливіших осередків проживання бурих ведмедів у Європі. Сліди цих могутніх […]

  • Тварини
  • Охорона

Заради розмноження райдужної форелі

Нещодавно на демонстраційному форелевому господарстві, яке знаходиться в Трибушанському природоохоронному науково-дослідному відділенні, розпочали процес доїння форелі. Ця процедура є важливою, адже у штучних умовах риба не відкладає ікру самостійно. Перед початком процесу спеціалісти ретельно перевіряють рибу та відбирають лише здорових самиць, у яких ікра вже повністю дозріла. Для мінімізації стресу рибу поміщають у спеціальні резервуари, […]

  • Тварини
  • Природокористування

Провели акцію “Збережемо первоцвіти!” з школярами

Первоцвіти – тендітні провісники тепла, що першими з’являються з-під снігу та наповнюють природу барвами. Проте ці унікальні рослини знаходяться під загрозою зникнення через масове збирання та руйнування їхнього природного середовища. Щоб підвищити екологічну обізнаність та наголосити на важливості збереження первоцвітів, проведено серію просвітницьких заходів для школярів різного віку. За участю учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. […]

  • Екоосвіта