Засідання тячівського сектору Координаційної ради КБЗ

15 грудня відбулося вже друге в цьому році секторальне засідання Координаційної ради КБЗ. На цей раз воно проходило в м. Тячів, у приміщенні Тячівської районної ради. Участь у ньому взяли, окрім працівників заповідника, голова Тячівської районної ради Юрій Берінде, заступник голови Тячівської районної військової адміністрації Вадим Носа, голова Углянської сільської ради Іван Немеш, перший заступник голови Нересницької сільської ради Василь Кустрьо, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту цієї ж громади Євгенія Циркуник, а також голова громадської організації «Збереження агробіорізноманіття Карпатських гір» Мішель Якобі. Порядок денний включав три питання, але ключове із них стосувалося земельного податку. Його озвучив директор КБЗ, голова Координаційної ради КБЗ Микола Рибак. Доповідь директора зачіпала й інші теми, зокрема підсумки та перспективи природокористування на території установи, але найбільше питань і обговорень було саме на тему сплати земельного податку. Загалом інформація директора була взята до уваги і призвела до порозуміння між усіма сторонами. Як підсумок, члени сектору підтримали клопотання Карпатського біосферного заповідника щодо потреби у зниженні ставок земельного податку на 2024 рік і запропонували депутатам Нересницької та Углянської сільських рад винести на розгляд сесій питання зниження ставок земельного податку на наступний рік.

Щодо перспектив створення на базі Карпатського біосферного заповідника (с. Широкий Луг Тячівського району) Музею природних та культурних цінностей історичної Мараморощини, включно із благоустроєм прилеглої території, створенням дендропарку та етнографічної експозиції під відкритим небом, доповів Федір Гамор, заст. директора з наукової роботи КБЗ. Пропозиція доповідача отримали одностайну підтримку присутніх. Було прийнято рішення розпочати пошук фінансування щодо розроблення проєктно-кошторисної документації та створення Музею природних та культурних цінностей історичної Мараморощини і створити для цього робочу групу у складі представників Карпатського біосферного заповідника, Тячівської районної ради та Нересницької громади.

Останнім у порядку денного стояла доповідь автора цих рядків, присвячена стану і перспективам реалізації українсько-німецького проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» та інших міжнародних проєктів на території КБЗ. Найбільший інтерес у присутніх викликала інформація про оголошення у другому кварталі 2024 року другого етапу конкурсу міні-грантів для територіальних громад, які знаходяться на прилеглих до біосферного заповідника територіях. Нагадаємо, що за результатами першого етапу Нересницька громада виграла аж два міні-гранти, а саме «Клімат, Енергетика і Громади» і «Популяризація етнографічної спадщини Нересницької громади». Сподіваємося, що у 2024 році наші територіальні громади покращать ці показники!

Загалом секторальне засідання пройшло в робочій і доброзичливій атмосфері та досягло усіх поставлених цілей.

 

 

Василь Покиньчереда, секретар Координаційної ради

Новини

Україна вперше бере участь у сесії Комітету Всесвітньої Спадщини

Інформуємо наших читачів, що зараз у Нью-Делі (Індія) проходить 46 сесія Комітету Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. Важливо зазначити, що до складу офіційної делегації України на цьому заході входить і працівник Карпатського біосферного заповідника Василь Покиньчереда. Нагадаємо, що торік на 24-ій сесії Генеральної асамблеї держав-сторін Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини Україну вперше […]

  • Конференції

Міжнародний круглий стіл «Еколого-правові, науково-освітні та транскордонні аспекти впровадження Карпатської конвенції та Протоколів до неї» (м. Рахів, 3-4 жовтня 2024 р.)

Завдяки ініціативі адміністрації Карпатського біосферного заповідника, міжнародна науково-практична конференція «Карпатський регіон і проблеми сталого розвитку» (13-15 жовтня 1998 року в м. Рахів) рекомендувала: «З метою створення міжнародного правового поля в галузі збереження природи та соціально-економічного розвитку країн Карпатського регіону, урядам цих країн розробити і прийняти Карпатську конвенцію сталого розвитку». А зусиллями українського уряду Польща, Румунія, […]

  • Без категорії